reklamı kapat

POPÜLER

1.100 dolarlık fiyatıyla 80 kilometre menzil sunacak; akıllı scooter 22Motors Flow’un teknik detayları açıklandı

Üretiminin Hindistan’da gerçekleştirilmesinden ötürü çok daha ulaşılabilir fiyat etiketine sahip olan 22Motors Flow, menzil ve hızın ötesinde özelliklere sahip.

Hemen her farklı sınıfta varlığı sürdüren küresel markalar, Apple örneğinden de anımsayabileceğimiz şekilde üretim maliyetini düşürmek üzere yol haritası çizmekte. Bunun temel maddelerinden birisi de Çin gibi ucuz işçiliğin olduğu yerlerde üretim tesisi oluşturmaktan geçiyor. Benzer felsefenin içerisinde kendisine yer alan pazarlardan birisi olarak nitelendirebileceğimiz Hindistan, ulaşım dünyasının içerisinde bulunduğu elektrik dönüşümüne katılma konusunda yavaş da olsa gelişim kat ediyor. Ülkede var olan ucuz iç gücünden faydalanarak üretim sağlayan elektrikli scooter markası 22Motors, kısa süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği Flow isimli modelinin teknik detaylarını meraklılarıyla paylaştı. Fiyat/performans bazında sunduğu özelliklerle kısa sürede ilgi göreceğini düşündüğümüz modelde yer verilen sensörler, yol koşullarını analiz ederek GPS üzerinden haritalama sistemine yüklüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Gelişmiş GPS özelliği sayesinde herhangi bir hırsızlık durumunda kısa sürede yer tespitinin de yapılabildiği Flow’da 2,1 kW’lık Bosch imzalı elektrik motoru kullanılıyor. Bu motorla maksimum 60 km/s hıza erilebildiğini öğrendiğimiz modelin üzerindeki standart batarya paketiyle kat edebileceği menzilse 80 kilometre civarında. Kolayca sökülebilir yapı üzerine tasarlanan bataryanın yedeğini satın alarak menzil değerini iki katına çıkartmak da mümkün olacak. Dolum konusunda da hiç de fena sayılmayacak rakamlarla gelen bu ünite, bir saatlik hızlı şarj ile yüzde 70 doluluğa erişebiliyor. 22Motors’un batarya performansında beklenmedik bir düşüş gözlemlenmesi durumunda ücretsiz yeni ünite vermesi de kullanıcıları memnun edecek detaylar arasında. Altyapısında potansiyel arızaları analiz edebilen bir yazılım desteğiyle gelecek olan Flow’un üretimine eylül ayı itibarıyla başlamayı planlayan marka, her gün 300 motosiklet üretme amacında. Flow’un ön siparişleriyse 1.100 dolar üzerinden günümüz itibarıyla başlamış durumda.