reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

20 bin TL’ye geçecek katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için şaşırtıcı gelişme

Katlanabilir telefon modeli Samsung Galaxy Fold, çok yakında raflardaki yerini alıyor. İşte buna bağlı olarak şaşırtıcı bir haber ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Fold tanıtılalı oldukça uzun bir süre oldu. Ancak gelen bilgilere göre firma modelde kullanılan OLED ekranların seri üretimine daha yeni başladı. 26 Nisan tarihinde satışa çıkacak, ön siparişine ise yakında başlanacağı belirtilen telefon için üretim konusunda biraz geç kalındığı düşünülüyor. Bu gerçekten ilginç dururken, firmanın bu modelden çok fazla satma, bağlantı olarak da çok fazla üretme amacı bulunmuyor. Çünkü fiyatı gerçekten çok yüksek (1.980 dolar) olan ve tasarımı üzerinde sıkça konuşulan telefonun, seri üretime giren OLED ekranları Samsung Display imzalı. Panel üretimi konusunda bir numaralı isimlerden olan firma, biliyorsunuz Apple başta olmak üzere başka firmalara da panel satışı yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold hakkında bilinmesi gerekenler

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAM ile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor.

Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor.4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlgili Video