reklamı kapat

POPÜLER

2022 Dacia Sandero

2021 Dacia Sandero; Avrupa’nın en ucuzlarından olan ürün gamı Türkiye’de 400 bin TL sınırına dayandı

Fiyat/performans eğrisiyle Avrupa’nın en çok satan otomobili olan 2021 Dacia Sandero, Türkiye’de ise artık pek çok kişi için hayal oldu.

Son bir aylık süreçte döviz kurunda gözlemlediğimiz ani yükselişler, Türk Lirası’ndaki değer kaybını da radikal bazda beraberinde getirdi. Alım gücünün sınırlarını zorlayan bu değişimler sonrasında otomobil fiyatlarında kısa sürede çok ciddi zamların yansıtıldığını görüyoruz. Modele göre değişmekle birlikte 100 bin TL’den 1 milyon TL’ye kadar kendisini gösteren bu zamlanmalar sonucunda Türkiye’de sıfır otomobil sahibi olma hayali hiç olmadığı kadar zor konumda. Bunu görebilmek adına Avrupa’nın en erişilebilir modellerinden birisi olan 2021 Dacia Sandero ailesine bakmak yeterli olacak. Bir süredir en çok satanlar listesinde de zirvede olan Sandero, son zamların ardından 360 bin TL’lik etiket fiyatıyla listelerde karşımıza çıkıyor.

2021 Dacia Sandero Stepway

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Dacia Sandero Stepway ile birlikte zirve 375.900 TL’de

Markanın güncel olarak paylaştığı fiyat listelerine ailenin diğer versiyonlarını katarak baktığımızda, zirvenin daha da yükseldiğini görüyoruz. Stepway versiyonunun başlangıç fiyatı 338.000 TL olan Sandero ailesinin buradaki en pahalı paketiyle birlikte rakam 375.900 TL’ye kadar yükseliyor. Bu fiyatlar doğrultusunda alım gücü endeksini düşündüğümüzde, Avrupa’da bir Sandero’ya sahip olmak için en fazla çalışması gerekenlerden birisi de Türkiye’deki kullanıcılar olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sandero, Almanya’da 8.890 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulurken en pahalı paket ise 10.790 euroluk etikete sahip. Stepway versiyonunun fiyatları ise 12.790 euro ile 13.790 euro arasında değişiklik gösteriyor. Birleşik Krallık tarafına baktığımızda ise 10 bin sterlik ile 12 bin sterlin aralığında değişen etiketler karşımıza çıkıyor. Merakla beklenen Jogger’ın da kısa süre önce açıklanan yurt dışı fiyatlarıyla, bölgedeki en ucuz 7 kişilik model rozetini taktığını belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın