reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 mini

2021 iPhone modelleri için iki büyük iddia gündemde

2021 iPhone modelleri hakkında iki büyük iddia gündemde yer alıyor. Telefonlar hakkında ayrıca isimsel detay netleşiyor.

2021 sonunda gelecek iPhone 13 ailesi ya da artık daha sık konuşulan olası gerçek isimleriyle “12s” ailesi, Bloomberg’in haberine göre ekrana entegre Touch ID ile gelebilir. En azından Apple’ın bunu aktif olarak test ettiği aktarılıyor. Hatırlarsınız kısa süre önce yeni modellerin çentiği artık hatırı sayılır oranda daha ufak olacak haberi ses getirmişti. Bunun ufaltılan TrueDepth kamera sistemiyle mümkün olacağı aktarılmıştı. Eğer kaynaklar haklı çıkarsa 2021 iPhone’larda hem parmak izi okuma Touch ID hem de 3D yüz tanım Face ID bir arada olabilir. Bu da herkesin maske takmak zorunda kaldığı günümüzde birçok kişiyi fazlasıyla memnun edebilir. Bu arada yeni telefonların tamamen şarj portu olmadan gelme ihtimali de bir kez daha ses getirmiş durumda. Bunun ilk sinyalini MagSafe ile açık şekilde veren Apple, 2021 iPhone modelleri ile kulaklık girişi gibi şarj portunu da kaldıracak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 iPhone serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Jon Prosser’e göre 13’lerde ya da 12s’lerde 1 TB depolama alanı sunulacak. Apple şu an 12’lerde maksimum 256 GB, 12 Pro’larda ise 512 GB dahili depolama sunuyor. İşte bunun 2021 modelleri ile beraber artık 1 TB’a çekileceği dikkat çeken en yeni bilgilerden oluyor. Ailenin Pro versiyonlarında ayrıca ultra geniş açı kamera F1.8 diyafram değerine sahip olacak ve 6 elementli lens yapısını kullanacak bilgisi de geliyor. Bu arada telefonlardan 2021 Pro Max’te Samsung imzalı bir periskop kamera da yer alabilir.

Firmanın son modelleri