reklamı kapat

POPÜLER

9.7 inç iPad Pro incelemesi

camera

GÜÇLÜ KAMERA PERFORMANSI

Tabletin bir önceki modelden ayrılmasını sağlayan farklardan biri de iPad Pro’nun bünyesinde barındırdığı kameralar. iPhone 6 itibarıyla başlayan kamera çıkıntısı yeni iPad Pro’da da karşımıza çıkıyor. Tabletin arka tarafında iPhone 6s’te de kullanılan 12 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Kameraya ilk kez True Tone adı verilen çift tonlu LED flaş eşlik ediyor. Yeni iPad Pro’nun ön tarafında ise 5 megapiksellik bir kamera mevcut. Hatırlayacağınız üzere iPad Air 2’de 8 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamera yer alıyordu.

Çözünürlüğün artmasıyla artık tablette çok daha kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor. Diyafram değerinin F/2.2’ye getirilmiş olması da düşük ışıkta daha az grenli fotoğraflar çekilebileceği anlamına geliyor.

Gün ışığında ve düşük ışıkta çektiğimiz fotoğraflara göre tablet bir önceki modele kıyasla çok daha iyi bir performans sergiliyor. Ön yüzünde yer alan 5 megapiksellik kamera da daha detaylı selfie kareler çekmeye imkan tanıyor. Ön kamerada bununla birlikte Retina Flash özelliği de bulunuyor. iPhone 6s’le birlikte kullanılmaya başlanan Live Photos özelliği ise tabletin sunduğu diğer yenilikler arasında. Live Photos sayesinde çekilen bir fotoğrafın öncesindeki anı hareketli ve sesli bir şekilde yakalamak mümkün.