reklamı kapat

POPÜLER

“Akıllı Televizyon” rehberi

PHILIPS SMART TV
PHILIPS SMART TV
Burcu Aksoy – Philips Tüketici Ürünleri Halkla İlişkiler Müdürü

Smart TV (akıllı televizyon) kategorisindeki televizyonlar kablosuz olarak internete bağlanabiliyor mu?
Satışa sunulan modellerimiz Wi-Fi özelliğine sahip. PTA01 aksesuarı ile aktive ediliyor. Yeni 8 ve 9 serilerimizde ise Wi-Fi entegre sistemi mevcut.

Smart TV (akıllı televizyon) kategorisindeki televizyonlara uygulama yüklenebiliyor mu?
App Galery’den istenen ülkeden istenen uygulama yüklenebiliyor. Kişisel menünüzden eklenen uygulamalar geliyor ve tıpkı cep telefonunuzdaki gibi kişisel sayfanızda yer alıyor. Örneğin dünya borsalarını takip eden bir Alman Borsa sitesi var. Bunu isterseniz Türkiye’den de kullanabiliyorsunuz.

Uygulama mağazasında yüklenebilir kaç Smart TV (akıllı televizyon) uygulaması var?
Tüm dünyaya bakılınca 1.000’in üzerinde uygulama var fakat Türkiye için 14 global uygulama kullanılıyor.

En popüler Smart TV (akıllı televizyon) uygulamaları hangileri?
Türkiye’de YouTube; Catch up TV olan ülkelerde kanallar ön planda oluyor. RTL Gemist Almanya ve Hollanda’da rekor kıran uygulamalar.

Smart TV (akıllı televizyon) için geliştirilmiş olan yerli uygulamalar var mı?
Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Smart TV (akıllı televizyon) kategorisindeki modellere harici klavye takılabiliyor mu?
Mevcut modellerde sadece akıllı telefon bağlantısıyla mümkün. Yeni serilerimizin bir kısmına da klavye takılabilecek. Yeni 8 ve 9 Serisi modellerimizde hem klavye hem de mouse kullanımı olacak.

Smart TV (akıllı televizyon) kategorisindeki modeller hangi sosyal ağlara ve sohbet uygulamarına bağlanabiliyor?
Birçok sosyal medya ağına ulaşmak mümkün. Twitter ayrı bir uygulama, Facebook ise internet tarayıcı üzerinden kullanılabiliyor.

Smart TV (akıllı televizyon) kategorisindeki modellerde şu anda Türkiye’den film/dizi satın alınabilen veya kiralanabilen bir uygulama veya platform var mı?
Şu anda bir Türk sitesi mevcut değil.

Smart TV (akıllı televizyon) kategorisindeki modeller uygulama geliştiricilerin kendi uygulamalarını yayınlaması için uygun mu?
Belli arayüz çalışmalarla uygulama geliştirilebiliyor.

Smart TV (akıllı televizyon) kategorisindeki modelleri rakiplerinden ayıran en önemli özellikler hangileri?
Wi-Fi ile dizüstü bilgisayar ekranındaki görüntü direkt olarak televizyona aktarılabiliyor. Tüm modellerimizde internet tarayıcı olması ve başarılı iPhone uygulamamız en ayırt edici özelliklerimiz. Kanal ve internet sitesi kontrol sistemi de içeren kullanıcı dostu bir görüntü ve resim paylaşım uygulamamız mevcut. Tüm Philips Smart TV ve Smart AVM ürünlerinde de bu özellikler geçerli. Kaydetme özelliğimiz de bulunuyor. Dijital kablolu yayınlarda yayını durdurup sabit diske kayıt yapabilme özelliğini sunuyoruz. Bunun yanı sıra Philips’in yıllardır NET TV portalı ile uygulamalar dünyasının içinde olması önemli. Çok sayıda uygulamamız var. Bu senenin Smart TV senesi olması ile Türkiye’de de bu uygulama sayısının artacağına inanıyoruz. Süreci incelediğimizde Türk tüketicisinin merakı da fark ediliyor. Geçen sene aralık ayına baktığımızda 4.416 hanenin Philips Smart TV’yi zaten kullanmış olduğunu ve 12.825 sayfada gezildiğini görüyoruz. Mayıs ayında ise Soccer Game gibi uygulamalara olan ilginin artması dikkat çekiyor.

  • İnternet Tarayıcı: Var
  • iPhone Uygulaması: Var
  • Android Uygulaması Var
  • Flash Player Desteği: Yok

MARKALAR ve AKILLI TELEVİZYONLARI
Samsung Smart TV
LG Smart TV
Sony Internet TV
Philips Smart TV
Panasonic Viera Connect