reklamı kapat

POPÜLER

2020 Subaru Legacy

Alman rakiplere gözdağı: Yeni Subaru Legacy [Video]

Subaru, tamamen yenilediği Legacy modelini Chicago Otomobil Fuarı‘nda gün ışığına çıkardı. Önceki nesline göre daha nitelikli bir otomobile dönüşen 2020 Subaru Legacy, Alman sedanlarına farklı bir alternatif olabilir.

Yeni Subaru Legacy, selefine göre daha dinamik bir tasarıma bürünmüş. Altıgen ön panjur önceki modelden transfer edilmiş olsa da, otomobilin yeni yüzüyle daha şık bir sedana dönüştüğü görülüyor. Bununla birlikte otomobildeki en önemli değişiklik ise gövde yapısında yapılmış. Yeni Legacy için Subaru Global Platformu’nun optimize edildiği, bunun sonucunda da otomobilin selefinden daha rijit bir yapıya kavuştuğu açıklanıyor. Özellikle torsiyonel rijitliğin yüzde 70 oranında artması dikkat çekici. Daha rijit gövde ve sıkı süspansiyonlar sayesinde yeni modelin selefine göre daha sessiz ve daha stabil bir sürüş sunduğu iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Subaru Legacy, gelmiş geçmiş en konforlu, teknolojik, performanslı, güvenli ve rafine Legacy modeli olduğu açıklanıyor. Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Değiştirme Asistanı, Şerit Hizalama Fonksiyonuna sahip olan Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Arka Trafik Uyarısı, Ön Bölge Monitörü ve EyeSight gibi yeni nesil sürüş destek teknolojileriyle donatılan otomobilin kabini de artık daha teknolojik görünüyor. 11,6 inçlik tablet formlu full HD ekrana sahip multimedya sistemi ise kabindeki en dikkat çekici yenilik olarak öne çıkıyor.

260 beygir gücünde turboşarjlı Boxer motor

Yeni Legacy motor gamında da önemli bir yenilik barındırıyor. XT modellerinde sunulan 260 beygir gücündeki 2.4 litrelik turbo benzinli motor, vergilendirme sistemi silindir hacmine dayanmayan pazarlar için ilgi çekici bir seçenek olacaktır. 375 Nm tork değeri sunan Boxer motor, vites kulakçıklarıyla direksiyondan da değişime imkan tanıyan Lineartronic CVT şanzımanla kombine edilmiş. Revize edilen şanzımanı ve aktif tork dağıtımı yapan simetrik dört tekerlekten çekiş sistemi eşliğinde Legacy XT’nin 0’dan 96 km/s hıza 6,1 saniyede ulaştığı açıklanıyor.

2020 Subaru Legacy video