reklamı kapat

POPÜLER

Jeff Bezos Amazon

Amazon’dan “ulaştığı boyutları gösteren” şaşkınlık yaratıcı dev yatırım!

Dünyanın en büyük alışveriş kanallarından Amazon sahibi Jeff Bezos, devasa bütçeli bir havalimanı projesi ile gündeme geldi.

Elde ettiği servetiyle açık ara dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, bu serveti Amazon ve geleceği için kullanmaya devam ediyor. İşte bu doğrultuda firma kendi havalimanını inşaat ediyor. Tam üç milyon metrekarelik bu havalimanı için firma tam 1.5 milyar dolar yatırım yapıyor. Operasyona başladığı zaman 2 binden fazla kişiye iş kapısı sağlayacak denilen havalimanı, şu an aktif olarak inşaat halinde bulunuyor. Bugün alana giderek çalışmaların başlangıcını veren Jeff Bezos, bu proje için oldukça heyecanlı görünüyor. Bu havalimanına tam olarak anlam veremeyenler olabilir. Ancak firma büyük kargo jet uçakları kullanarak “Prime” odağında kendi taşımacılık operasyonlarını sürdürüyor. Bu konuya büyük önem veren ve uçak kullanarak kargoların taşımasını oldukça hızlı hale getiren firma, kendi havalimanı ile ilerleyen yıllara yönelik büyük bir adım atıyor. Çünkü burasının firmanın elinden olandan çok daha fazla uçağı kaldırabilecek kadar büyük ve esnek kapasitede olduğu belirtiliyor. 50 yıllığınına kiralanan arazi, Cincinnati dışında yer alıyor.

Jeff Bezos, Amazon yanında Blue Origin ile uzay konusunda da çalışmalar yapıyor

Bezos özellikle bu tarafa çok büyük para harcıyor. Zenginlere uzay deneyimi yaşatacak araçlar ve roketler geliştiren Blue Origin, aynı zamanda Ay’a gözünü de dikiyor. Bezos, Blue origin ile Ay’a insan götürmek ve burada araştırmalar için kalıcı bir yaşam ortamı kurmak istiyor.

İlgili Video