reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Amber Heard Aquaman

Amber Heard Aquaman’de rol almaya nasıl ikna oldu?

DC‘nin bu sene izleyici karşısına çıkartacağı tek film olan Aquaman gizemini korumaya devam ediyor. Fakat Mera karakterine hayat verecek olan Amber Heard dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Filmde rol almayı neden ve nasıl kabul ettiğini açıkladı.

Advertisement

Justice League, Wonder Woman veya Suicide Squad gibi filmlerin oyuncu kadrosuna baktığımızda Warner Bros‘un yıldızlarla anlaşma konusunda pek sıkıntı yaşamadığını görüyoruz. Aksine efsaneleşen roller için çok uygun isimler seçmeyi başarıyorlar. Buna rağmen başka alanlarda yapılan hatalar yüzünden ortaya çıkan sonuç hayal kırıklığına neden oluyor.

DC saflarına katılmasıyla dikkat çeken isimlerden biri de Amber Heard. Sevilen oyuncu Aquaman’in başrollerinden biri. Buna rağmen başlangıçta Mera rolünü kabul etmeye hiç niyeti olmadığını açıkladı. Fikrinin nasıl değiştiğini de şu sözlerle özetledi:

“Zorda kalan, iki boyutlu, sinema sektörünün kadınları kısıtladığı tipik rollere alerjim var. Bu süper kahramanların dünyasında çok daha yoğun bir şekilde var. Mera’yı da öyle zannediyordum fakat Zack Snyder beni ikna etti. Onun savaşçı bir kraliçe olduğunu anlattı. Tacın ve kılıcın olacak deyince, ben de tamam dedim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette Mera sadece bir taç ve kılıçtan çok daha fazlası. Fakat Amber Heard‘ün rolü kabul etme nedeni güçlü bir karaktere hayat vereceğini fark etmesi olmuş diyebiliriz. Bakalım onun Aquaman’deki performansı nasıl olacak? Son olarak filmin 21 Aralık‘ta vizyona gireceğini de hatırlatalım.

İlgili video

Justice League fragmanı