reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xbox Series X ve Xbox Series S sonrasında bir de gündemde Xbox Series V

AMD’nin DLSS rakibi için beklenen Xbox çıkışı yapıldı

AMD, Nvidia DLSS rakibi teknolojisi FidelityFX Super Resolution ile konsolları da es geçmeyecek. Xbox için beklenen haber geldi.

Advertisement

AMD FidelityFX Super Resolution, kısa süre önce destekli oyunlar için PC tarafında aktif edildi. İlk yapılan testler teknolojinin özellikle yüksek kalite modunda çok iyi sonuçlar verdiğini gösteriyor.

İşte bu teknoloji AMD’nin grafik birimlerini kullanan Xbox Series X, Series S ve PlayStation 5 için de önemli bir konumda yer alıyor. Henüz PlayStation 5 için bir açıklama yok. Ancak Xbox tarafı için çıkış başlamış durumda.

Microsoft bugün Windows ve Xbox (Series X / S ve One) için hazırlanan Game Development Kit’in içerisine FidelityFX Super Resolution altyapısını dahil etmiş durumda. Yani geliştiriciler şu an oyunlarına bu teknolojiyi entegre etme konusunda çalışmaya başlayabilir.

Eğer AMD FidelityFX Super Resolution konsol tarafında istenildiği gibi çıkarsa, yeni nesil oyun konsollarının kare hızları 4K çözünürlükte 2 katına çıkabilir.

AMD FidelityFX Super Resolution için geniş desteğin 2022’de artacağı tahmin ediliyor ancak bazı oyunlar için bu kadar beklememize gerek kalmayabilir. Çünkü duyduğumuz kadarıyla FSR’ı oyunlara ekleme sadece bir gün sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisi, Xbox tarafında büyük fark yaratacak

PlayStation 5 için bir resmi duyuru olmamasına rağmen sistemin orada da aktif edilmesi bekleniyor. Ancak PS5 için Sony’nin halen getirmediği başka destekler de bulunuyor. Bu açıdan FSR’ın PS5’e gelmesi çok ama çok uzun zaman alabilir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın