reklamı kapat

POPÜLER

Android 12

Android 12 işletim sistemi ile sistem geneli arama geliyor

Android işletim sisteminin genel eksilerinden birisi daha Android 12 ile kapatılacak gibi görünüyor. Sistem geneli arama yolda.

Android 12 Beta 4 ile beraber daha önce olmayan sistem geneli arama altyapısı gelmiş durumda. Bu sayede kişiler tek bir ara kısmından uygulamalar, kişiler, belirlenen kişiler ile olan görüşmeler, ayarlar ve ipuçlarına ulaşabilecek.

Burada şimdilik yukarıda saydığımız arama kategorilerini sunan Google, söylendiği kadarıyla bunu ileride artırmanın planlarını yapıyor. Aynı zamanda kategoriler arasında seçim şansı da verilecek. Örneğin kişiler isterlerse arama sonuçlarında “ipuçlarını” çıkarabilecek. Böylelikle süreç özelleştirilmiş olacak.

Genel olarak olumlu karşılanan özelliğin, diğer Android üreticileri tarafından da desteklenmesi bekleniyor. Bu özellik iOS tarafında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 işletim sistemi başka yenilikler de yolda

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Android 12 işletim sistemiyle faydalı bir yenilik geliyor. Bunun arkasında oyun indirme yer alıyor.

Önümüzdeki aylarda tam çıkışı yapılacak yeni işletim sistemiyle kullanıcılar oyunları indirme bitmeden oynamaya başlayabilecek. Bu yenilik spesifik olarak büyük oyunlar için faydalı görünüyor. Bu sayede oyunun tamamı indirilmeden denenebilecek ve sevilmezse indirme durdurulabilecek.

Bu firma tarafından direkt olarak aşağıda gösterilen Google Play Store temelli sistem, Play Asset Delivery destekli oyunlarda görev yapacak. Bu altyapıdaki oyunların geliştiricileri, yükleme bitmeden oyun deneyimi için ekstra bir işlem yapmayacak.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem