reklamı kapat

POPÜLER

Android Windows 10 Microsoft Your Phone

Android telefon sahiplerini sevindirecek yeni Windows 10 imkanı

Microsoft, Android ve Windows 10 arasındaki Your Phone uygulaması için en çok beklenen özelliği kullanıma sundu.

Türkiye’de direkt olarak “Telefonunuz” olarak yer alan buradan ve buradan indirebileceğiniz Your Phone uygulaması, hatırlarsınız ilk kullanıma çıktığında birçok konuda kısıtlamalara sahipti. İşte bunlar yavaş yavaş ortadan kaldırılıyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan bir güncelleme ile uygulama Android cihazlara gelen bildirimlere direkt olarak bilgisayarlardan erişim sağlanmasına ve yönetilmesine imkan tanımaya başlamıştı. İşte bu süreç şimdi standart telefon görüşmesi sürecine de genişledi. Şimdilik Insider’lara açık olan özellik, kişilerin telefonlarına gelen çağrıları bilgisayarlarından yanıtlamasına imkan tanıyor. Android 7 üstü telefon ve Windows 10 PC sürüm 18362.356 ile çalışan yeni altyapı, yakında geniş çaplı olarak kullanıma çıkacak deniyor.

Mac ile iPhone‘lar arasındaki etkileşim düzeyini Your Phone ile Windows ve Android dünyasına getiren Microsoft, bu sistemle bazı eleştirilere rağmen genel olarak sevindiriyor. Süreçte gelen çağrıları metin mesajı ile reddetme gibi güzel bir özellik de bulunuyor. Bu sistem sayesinde artık bilgisayarınız yanınızdayken telefonunuza olan ihtiyaç ciddi olarak bitiyor. Halen bazı hataları olmasına rağmen geliştirilmeye devam edilen altyapı, görüşmelerin bilgisayardan tekrar telefona aktarılmasına da imkan tanıyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 ve Android için sunulan Your Phone büyük beğeni topluyor

İlerleyen zamanda daha da iyi olacak denilen uygulama, Bluetooth üstünden iletişim kuruyor. Bu açıdan bilgisayarda mutlaka Bluetooth olması gerekiyor.

İlgili Video

Firmanın bilgisayar modellerinden Surface Go