reklamı kapat

POPÜLER

Android Google Play Services
Android Google Play Services

Android telefonların pilini sömüren yeni problem

Android akıllı telefonunuz normalden daha fazla pil kullanır hale geldiyse sorumlusu Google Play Services olabilir. Ortada ciddi bir sıkıntı var.

Her Android telefonun merkezinde yer alan Google Play Services, otomatik olarak güncellendiği 18.3.82 sürümüyle ciddi bir pil tüketme sorunu yaşatmaya başladı. Kullanıcıların dikkatinden kaçmayacak düzeyde pil kullanan yazılım, şu an milyonlarca cihazın kullanım ömrünü hatırı sayılır oranda aşağılara çekiyor. Konu hakkında Google’dan bir açıklama gelmediği için problemin neden olduğu hakkında bir bilgimiz bulunmuyor. Bu yaşanan problemin en can sıkıcı yani ise pilin Android telefonlar aktif olarak kullanılmazken dahi tükeniyor olması. Bir sorundan dolayı sürekli olarak aktif kaldığı düşünülen Google Play Services, şu an faydadan çok zarar sağlıyor gibi görünüyor. Bu konuda yüzlerce kişi Twitter üzerinden yaşadıkları can sıkıcı sorunlarını ve şikayetini bildiriyor.

Android Google Play Services
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android cihazlardaki Google Play Services sorununa karşı ne yapılması gerekiyor?

Şimdilik direkt olarak şunu yapın tarzında bir çözüm maalesef bulunmuyor. Herkes Google’ın sorunu çözecek güncellemeyi yayımlamasını bekliyor. Burada sadece Google Play Services’in eski sürümlerine dönülebileceği belirtiliyor. Ancak bunun da yine kısa süre sonra otomatik olarak yeni sürüme güncelleneceği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Twitter’a gelen  yeni özellik