reklamı kapat

POPÜLER

Apple App Store iOS epic games

App Store içindeki büyük oyunların günlük geliri nefes kesti

Teknoloji devi Apple’ın uygulama marketi App Store, bazı geliştiricilere inanılmaz gelirler getiriyor. Sadece ABD rakamları bile nefes kesiyor.

Kişiler günümüzde mobil oyunlara inanılmaz büyük bir ilgi gösteriyor. Hatta kullanıcılar mobilde en çok oyunlara para harcıyor. İşte bu konuda büyük rakamlar paylaşıldı.

Bu rakamlar sadece ABD için hesaplanmış ve nefes kesiyor. Bunu diyoruz çünkü araştırmaya göre Roblox isimli oyun geliştiricisine günde tam 3 milyon dolarlık gelir getiriyor.

Araştırmaya göre sadece ABD’de Clash of Clans oyunu her gün tam 1.8 milyon dolarlık gelir getiriyor. Üçüncü sırada ise 1.4 milyon dolar ile Cand Crush Saga yer alıyor. Dördüncü sıradaki oyun Pokemon Go ise günlük tam 1.2 milyon dolar getiriyor.

App Store üzerinden hem geliştiricilerin hem de Apple’ın kazandığı rakamlar gerçekten inanılmaz görünüyor. Bu yüzden birçok geliştirici ilk olarak App Store’u seçiyor.

Ancak bu Android’in temeli olan Google Play Store için de kötü değil. Orada da devasa gelirler elde ediliyor. Uygulama pazarında, özellikle oyun konusunda akla hayale sığmayacak rakamlar gündeme geliyor.

Biliyorsunuz bu gelişmeler ışığında Sony de mobile birçok özel PlayStation oyununu getirmek için çalışmalar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple App Store için hep iyi haberler gelmiyor

Daha bugün The Washington Post tarafından yapılan araştırma üzerinden Apple Store içerisinde en çok hasılat yapan 1.000 uygulamanın yaklaşık yüzde ikisi bünyesinde bir çeşit dolandırıcılık faaliyeti barındırıyor haberi ses getirdi.

Geliştiricilerin bunlardan tam 48 milyon dolar pazara kazandığı aktarılıyor. Bu süreçten komisyon ile beraber Apple da kazanıyor ve bu durum elbette dolandırıcılık temelli olduğundan büyük tepki çekiyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli