reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’dan katlanabilir iPhone öncesinde Corning’e 45 milyon dolarlık yatırım

Apple, Gorilla Glass’ı üreten Corning şirketine 45 milyon dolarlık yatırımda bulundu. Apple’ın yaptığı duyuyura göre yapılan bu yatırım neticesinde Corning’in ABD’deki üretim kapasitesi genişleyecek.

Şirketin Apple’ın yaptığı yatırımla araştırma ve geliştirme çalışmalarına hız vermesi ve yeni teknolojilere odaklanması bekleniyor. Corning bilindiği üzere iPhone, iPad ve Apple Watch gibi cihazlara cam tedariği sağlıyor. İlk iPhone modelinden itibaren Corning şirketiyle çalışan şirket, iPhone 12 serisinde tercih ettiği Ceramic Shield konusunda da Corning ile iş birliği gerçekleştirdi. Şirket, iPhone 12 ailesini lanse ederken Ceramic Shield malzemesinin bir önceki modelde kullanılan cama kıyasla dört kat daha dayanıklı olduğunu belirtmişti. Apple’ın önümüzdeki yıllarda piyasaya süreceği iPhone, iPad ve Apple Watch cihazlarında Corning ile iş birliğini sürdürmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Corning’e yaptığı 45 milyon dolarlık yatırımı tam olarak nasıl kullanacağını söylemese de, kaynaklar bu yatırımın 2023 yılında piyasaya sürülmesi beklenen katlanabilir iPhone modeli için olduğunu söylüyor. 2019 yılında bükülebilir cam malzemesi için çalıştığını belirten şirketin yeni teknolojisini katlanabilir iPhone’da kullanması muhtemel. Konuyla alakalı yeni gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı