reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods Studio
Apple AirPods Studio
AirPods Studio Apple
Apple AirPods Studio

Apple AirPods Studio ve AirTags iPhone 12’ler ile gelmeyecek mi?

Teknoloji devi Apple‘ın üst seviye özelliklere sahip olacak yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Studio ve AirTags için üzücü bir gelişme ortaya çıkmış durumda.

Apple’ın kafa üstü kablosuz kulaklığı AirPods Studio, en son detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip birimiyle geliyor haberiyle gündeme gelmişti. Pazara 349 dolar seviyesinde çıkması beklenen kablosuz kulaklık, şimdiye kadar hep iPhone 12 ailesi ile beraber 13 Ekim tarihinde lanse edilecek deniyordu. Ancak Apple’a yönelik son dönemin sağlam kaynaklarından Jon Prosser, bunun söz konusu olmadığını aktarıyor. Üç farklı yerden gelen bilgiye göre kulaklık iPhone 12’lerin tanıtılacağı etkinlikte karşımıza çıkmayacak. Ancak modelin yine de 2020 bitmeden bir basın bülteni aracılığıyla tanıtılacağı ve satışa sunulacağı düşünülüyor. Ayrıca 2020 bitmeden Apple’dan bir etkinlik daha gelme ihtimali de bulunuyor. Sonuçta etkinlikler artık dijital olarak yapılıyor. Jon Prosser bu arada takip aksesuarı AirTags’ın da 13 Ekim’de gelmeyeceğini ve ürünün 2021’e kaldığını aktarıyor. Burada spesifik olarak 2021 Mart tarihi veriliyor.

Kulaklığın tasarımı ise sayfada gördüğünüz gibi olacak. Sızan tasarımlara bakılırsa kablosuz kulaklık gayet standart ancak oldukça şık görünen bir gövdeyle yolda bulunuyor. Kanyaklara göre Apple modeli üst seviye deri ve metal malzemeler üzerine kuruyor. Daha önce seri üretiminin başladığı konuşulan kulaklık, bildiğimiz kadarıyla kulaktan çıkarılıp boyna indirildiği zaman müziği otomatik olarak durdurabiliyor ve aynı zamanda yeni sensörleriyle sağ / sol ayrımını da ortadan kaldırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods Studio için başka neler biliyoruz?

Transparency Mode ile istenirse kesebildiği dış gürültüyü içeriye verebilecek denilen AirPods Studio, sürpriz olmayacağı üzere çok yüksek ses kalitesi sunacak ve geniş özelleştirme seçeneklerine sahip olacak. Direkt olarak profesyonel kullanıcılara odaklanıldığı aktarılan model, iOS ile Mac tarafında çalışıyor ve özel ekolayzır ayarlarını da taşıyor.

Farklı kullanım ihtiyaçları doğrultusunda iki farklı versiyonunun olabileceği de söylenen Studio, manyetik olarak çıkarılıp değiştirilebilecek kulak padleriyle yolda bulunuyor. USB-C portundan şarj edilebilecek kulaklık, kablolu bağlantıya ise izin vermiyor.

İlginizi Çekebilir

En ufak boyutlu Xbox modeli Series S ile tanışın