reklamı kapat

POPÜLER

Apple Clips

Apple Clips güncellendi; iPhone X’e özel “Selfie Ortamları” geldi

Apple‘ın 2017’nin başında indirmeye sunduğu sosyal video uygulaması Clips, bugün büyük bir güncelleme aldı. Uygulama her açıdan daha iyi hale getirildi.

Apple Clips, temel olarak kişilerin fotoğraf, video ve müziklerini animasyonlu içerikler ile efektler aracılığıyla bir araya getirmesine ve yaratıcı video içerikler hazırlamasına imkan tanıyor. İçerikleri Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal ağlara aktarabilen uygulama, Live Titles isimli özelliğiyle sadece ses ile düzenleme sunuyor. Bünyesine eklenen müzikleri otomatik olarak hazırladığınız video klibe özel olarak uzatan uygulama, oldukça eğlenceli içeriklerin hazırlayabiliyor. Yayınlanan 2.0 güncellemesi ise iPhone X’e özel olarak “Selfie Ortamları” özelliğini getiriyor. Şirketin açıklamasına göre özellik, TrueDepth kamerayı kullanarak kişileri animasyonlu manzaraların, film setlerinin ve soyut sanatın içerisine sokuyor. Özetle kişilerin arkasını otomatik olarak silerek yerine 360 derece arka fon ekleyen özellik, telefonu hareket ettirerek sahnenin içinde gezilmesine de izin veriyor.

Apple Clips artık daha eğlenceli

Selfie Ortamları özelliğine ek olarak birçok yeni filtre ve efektin de uygulamaya dahil edildiği belirtiliyor. İçeriksel olarak oldukça geliştirilen uygulama, ciddi anlamda yenilenen arayüzüyle daha kolay kullanılabiliyor. Uzun süredir beklenen iCloud desteği gelen ve böylece buluttan düzenleme yapabilen uygulama, Star Wars‘a özel içerikleri de beraber getiriyor.