reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 13

Apple neden vererek açıkladı: iOS, Android tarafından daha güvenli

Teknoloji devi Apple, bugün mobil pazardaki en büyük rakibi Android ve iOS özelinde bir güvenlik açıklamasında bulundu.

Apple, iOS işletim sistemini Android’e oranla daha güvenli buluyor. Bu elbette firmadan beklenen bir açıklama ancak nedeni ne? Neden iOS tarafı Android tarafından daha güvenli? Firma buna neden olarak Android’e market dışından APK ile uygulama yüklenebiliyor olmasını gösteriyor.

Apple’a göre iOS’ta yer almayan bu imkân, büyük bir güvenlik sorunu yaratıyor. Bu yüzden Android tarafında ciddi güvenlik problemleri ve zararlı yazılımlar bulunuyor.

Peki gerçekte Android mi yoksa iOS mi daha güvenli? Bu konuda biz ne düşünüyoruz? Bunun cevabına hemen aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, 18 Ekim tarihinde etkinlik yapacak

Peki bu etkinlikte ne gelecek? Apple’ın etkinlikte karşımıza ilk olarak yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods 3 ile çıkması bekleniyor.

AirPods 3, AirPods Pro gibi görünecek ancak Pro’nun ANC gibi özelliklerini yüksek ihtimalle bünyesinde barındırmayacak. Model kablosuz şarj özellikli hazne taşıyacak ve yine sadece beyaz renkte elde edilebilecek.

Etkinlikte ayrıca iki tane MacBook bilgisayar modeli de hemen hemen kesin olarak tanıtılacak. Bunların 14 inç ve 16 inç ekranlı yeni nesil M1X’li MacBook Pro olacağı yüzde 99 oranında kesin durumda.

Gerçekten yeni nesil, mevcut sürümden daha farklı tasarıma sahip Mac mini‘nin de düzenlenecek etkinlikte olacağı gelen bilgiler arasında. Bu modelin de gücünü M1X işlemciden alacağı aktarılıyor.

Etkinlikte ayrıca uzun süredir beta testleri süren macOS Monterey için de çıkış tarihin paylaşılması bekleniyor. Elbette Apple’ın bunun haricinde bazı sürprizleri de olabilir. Örneğin Apple Silikon temelli bir Mac Pro ile 32 inç iMac de lanse edilebilir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın