reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 hakkında son detaylar

Apple Watch Series 6 modelinin Series 5’ten farklı tasarıma sahip olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gelen son haberlere göre Apple, yeni akıllı saatinde tasarım değişikliğine gitmeyecek.

Bazı kaynaklar şirketin yeni akıllı saatinde microLED ekrana yer vereceğini belirtse de Apple’ın Series 6’ta da OLED ekrandan vazgeçmeyeceği belirtiliyor. Apple’ın microLED ekranlı Apple Watch’u 2021’de satışa sunulacak Apple Watch Series 7’te kullanma olasılığı kuvvetle muhtemel. MicroLED ekranlar OLED ekranlara kıyasla daha ince ve daha parlak görüntüler sunuyor. Ayrıca bu ekranlar daha az pil tüketiyor. Yeni modelde yapılacak işlemci güncellemesiyle birlikte daha uzun pil ömrünün kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Uyku takibi yeteneğiyle geleceği konuşulan Apple Watch Series 6 modelinde pek tabii bir önceki modelde de olan kalp ritmi sensörünün, elektrokardiyogramın ve düşmeyi algılayan sensörün de olacağı ifade ediliyor. Apple Watch Series 6’da tüm bunların yanında kandaki oksijen seviyesini de ölçebileceği dile getiriliyor. Bazı kaynaklar yeni modelde Touch ID parmak izi sensörünün de yeni modelde olacağını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 6 ne zaman tanıtılacak?

Apple’ın yeni akıllı saatini eylül ayında gerçekleştireceği iPhone 12 etkinliğinde tanıtması bekleniyor. Apple Watch Series 6’nın satış fiyatı henüz ortaya çıkmasa da yeni modelin bir önceki modelle aynı olması bekleniyor. Apple Watch Series 6’nın Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 3.099 TL.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni modeli ile tanışın