reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Apple
iPhone Apple
iPhone Apple

Apple’ın gelecek için planladığı fütüristik iPhone tasarımı

Teknoloji devi Apple‘ın gelececeği için aldığı yeni bir patent daha ortaya çıktı. Bu patent iPhone tasarımının nereye gideceğini gözler önüne seriyor olabilir.

Dev teknoloji firmaları geleceklerine yönelik patentler almayı sürdürüyor. Bu isimlerin en önemlileri arasında ise Apple yer alıyor. İşte bu bağlamda firmanın yeni iPhone patenti karşımıza çıktı. Bu patent, ön yüzündeki her kenarında tamamen kavisli camların kullanıldığı bir tasarımı gözler önüne seriyor. Çerçeveleri tamamen ortadan kaldıran bu yapıda bir çentik de yer almıyor. Bunun yerine tüm kamera ve sensörlerin ekranın altına alınacağı bir altyapı planlanıyor. Kenarlarda fiziksel tuşlar olamayacağından sanal kontrol butonları tasarlayan Apple, bu bölümlerden ayrıca başka bilgiler hakkında anlık bilgiler alınmasını da hayal ediyor. Patentlerde hava sıcaklığı ile borsa verileri bunlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Elbette firmanın bu tasarımı gerçeğe dönüştürüp dönüştürmeyeceği bilinmiyor. Ancak bu tarz telefonlar çok ama çok yakında bulunuyor.

iPhone Apple
iPhone Apple
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan çok yakında yeni bir iPhone geliyor

Bu yeni telefona sadece iPhone denileceği de gelen bilgiler arasında. Peki bu model hakkında neler biliyoruz? Bahsettiğimiz yeni telefon aslında “SE 2” ya da “9” takısıyla bekleniyordu ancak son sızıntılar bunları ortadan kaldırdı. Telefon bildiğimiz kadarıyla 399 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Bu açıdan yılın en ucuz iPhone’u olacak telefon, gücünü A13 Bionic işlemciden alıyor. 3 GB RAM taşıyan telefon, 4,7 inç LCD ekrana sahip.

İlginizi Çekebilir

Drone avlamak için geliştirilen çok gelişmiş silah sistemi