reklamı kapat

POPÜLER

Arya Stark’ın Nintendo’yla imtihanı [Video]

HBO‘nun dev prodüksiyonu Game of Thrones‘da en sevdiğimiz karakterlerden biri olan Arya Stark, gözümüzde gücün ve azmin timsali olsa da, Arya’yı canlandıran Maisie Williams gayet sıradan bir genç. Çocukların ve gençlerin nostaljik cihazlara verdiği tepkileri kaydederek bir fenomen haline gelen The Fine Bros‘un yeni videosu da Maisie Williams’ın yanı sıra diğer gençlerin 80’lerden kalma Nintendo konsoluyla (NES) mücadelesini konu alıyor.

Kutuyu gören gençlerin bazıları neyle karşı karşıya olduğunu tahmin etmekte zorlanırken bunun bir projektör veya video oynatıcı olabileceğine ilişkin fikirleri duyuyoruz. Çocukları kafasında soru işareti yaratan, onları şaşırtan veya dalga geçmelerine neden olan diğer şeylerse oyun kumandasının ergonomiden gayet uzak tasarımı, kaset mekanizmasını çalıştırmak için kasetin içine üflemek ve kutunun pek de sevimli olmayan tasarımı.

The Fine Bros çocukları daha da şaşırtarak bu klasik konsolu yine “klasik” diyebileceğimiz tüplü bir TV’ye bağlaması. Kasedi takıp cihazı çalıştırmak için ciddi bir mücadele veren gençler ekranda Super Mario‘yu görünce sevinse de daha üç adım atıp ölmeyenine rastlamak zor.

Arya’nın bu zorlu imtihandaki tüm sakarlıklarını göz ardı etmek kolay da, Legend of Zelda’dan haberi olmamak da nedir diye düşünmeden, bir de geçen yılların hesabını yapmadan edemedik.

VİDEO