reklamı kapat

POPÜLER

Atari yeni bir konsolla sahalara geri dönüyor [Video]

Birçoğumuzun video oyunlarıyla tanışmasına vesile olan Atari geri dönüyor. Bu köklü firmanın yeni ve oldukça gizemli bir konsol hazırlığı içinde olduğu konuşuluyor.

Olaylar geçtiğimiz günlerde ataribox.com isimli bir internet sitesinin ortaya çıkmasıyla başladı. Siteyle beraber kısa bir tanıtım da gün yüzüne çıkmıştı fakat bu videoda AtariBox‘ın ne olduğuna dair herhangi bir ipucu yer almıyordu. Her şey bu kadar gizemli bir şekilde gerçekleşince hazırlanan sitenin sahte olduğu düşüncesi galip etmeye başladı. Fakat The Verge bu gelişmelerin ardından Atari ile irtibata geçti. Oldukça köklü bir firma olan Atari bahsi geçen siteyi ve tanıtımı kendilerinin hazırladığını resmen onayladı. Ancak AtariBox’ın ne olduğuna dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Kısacası kullanıcıları ne gibi bir sürprizin beklediği hala belli değil.

Kaynakların yeni konsol hakkındaki fikirleri temelde ikiye ayrılıyor. Bir kısmı bahsi geçen cihazın retro oyunları çalıştıracak bir emulator olabileceğini düşünüyor. Bu her ne kadar 30 yaş ve üzeri için ilgi çekici olsa da, yaratılan gizemli hava ile pek örtüşmüyor. Kimileri ise piyasaya sürülecek yeni konsolun hem eski oyunları oynatacağını hem de yeni içeriklere açık olacağını düşünüyor. Doğrusu bu fikir hepimizi heyecanlandıracak nitelikte…

İLGİLİ HABERLER