reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filmindeki meşhur sahnenin orijinal versiyonu

Avengers Endgame filminde yer alan meşhur sahnenin beyaz perdede seyrettiğimizden çok farklı olacağı ortaya çıktı. Üstelik orijinal versiyon seyrettiğimizden çok daha başarılı görünüyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in final savaşında tüm kadın kahramanların bir araya geldiği bir kare bulunuyordu. Kimileri bu anları çok beğendi, kimileri gereksiz buldu. Her iki türlü de bu sahnenin bir dönem dillerden düşmediğini söyleyebiliriz. Fakat filmin görsel efekt sanatçılarından biri olan Jackson Sze‘nin açıklamasına bakılırsa bu sahnenin orijinali aslında farklı olacaktı. Üstelik onun anlattığı versiyon çok daha ilgi çekici görünüyor.

Avengers Endgame değişikliği

“Captain Marvel bu sahnenin başlangıcında Thanos’un gemilerini ortadan kaldırmaya başlıyordu. Fakat yoğun saldırının ardından yere inmesi gerekiyordu. Rescue zırhını kullanan Pepper Potts ise onun yanına koşuyor ve saldırılardan onu korumaya çalışıyordu. Bu sırada diğer Avengers üyelerini de yardıma çağırıyordu. Tüm kadın kahramanlar Captain Marvel’ın etrafını bir çember gibi sarıp onu korumaya odaklanıyordu. Sonunda Carol Danvers herkesin kendisine yardım ettiğini fark edip onlara teşekkür ediyordu. Carol yeniden tüm gücüyle Thanos’un gemilerinden birine saldırmak için havalanıyordu. Sonrasında ise filmde gördüğümüz şekilde en büyük gemiyi yok ediyordu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame ile ilgili şimdiye kadar yapılan açıklamalardan anlıyoruz ki final savaşı için ortada çok fazla fikir vardı. Eğer bu fikirler kullanılsaydı bambaşka bir film seyredebilirdik.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home görsel efektleri