reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminin IMDb listesine zirveden girişi

Avengers Endgame uzun bir bekleyiş sürecinin ardından vizyona girdi ve izleyicilerin beklentilerini karşılamayı başardı. Bu memnuniyet filmin IMDb puanına da yansıdı.

Bildiğiniz gibi IMDb internetin en prestijli sinema siteleri arasında yer alıyor. Üye kullanıcılar izledikleri yapımları puanlıyor. Böylece bir yapımın ne kadar başarılı olduğuna dair gişe kazancının yanında yeni bir veri daha elde edilmiş oluyor. Genelde IMDb’de verilen puanlara göre filmleri kategorilere ayırmak ve neyi izleyip izlemeyeceğinize karar vermek mümkün oluyor.

Örneğin kült kabul edilen yapımların puanları inanılmaz yüksek oluyor. Klasik Hollywood filmleri içinden başarılı olanlar ortalama 7 puan civarına erişiyor. 6 puanın altındaki filmlerin ise izlenmeye değmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Bu listede yıllardır zirvede The Shawshank Redemption yer alıyor. The Godfather ve The Godfather II iziyor. DC çizgi romanlarından uyarlanan 2008 yapımı The Dark Knight ise 9 puanla dördüncü sırada yer alıyor. Marvel stüdyoları imzasını taşıyan Avengers Endgame bu zorlu listeye beşinci sıradan giriş yaptı! Filmin güncel puanı ise 9.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette Avengers Endgame filminin gösterimi devam ettiği sürece bu puanın yükselme veya düşme ihtimali bulunuyor. Fakat filmin bu kadar başarılı yapımların yer aldığı bir listeye beşinci sıradan giriş yapması oldukça iddialı. Endgame’in gişede gördüğü büyük ilgi de ortada. Tüm bunlar filmin pek çok alanda zirveyi hızla ele geçireceğini ortaya koyuyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı