reklamı kapat

POPÜLER

Avengers

Avengers Endgame sonrası Avengers üyesi Marvel kahramanları

Infinity War ve Endgame filmlerinin ardından Avengers ekibinin çehresi fazlasıyla değişti. Yaşananların ardından Marvel kahramanlarından kimler Avengers üyesi?

Advertisement


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Avengers Endgame’de kahramanlarımızın Thanos’a karşı verdiği mücadelede orijinal altılıdan Black Widow ve Iron Man’i kaybettik. Ardından finalde Captain America sonsuzluk taşlarını aldıkları yere bırakmak üzere geçmişe gitti ve geri dönmedi. Böylece Steve Rogers‘ın hayatını Peggy Carter ile geçirerek yaşlandığını öğrendik. Bunun yanında Hawkeye ailesini kaybettikten sonra Ronin ismini üstlenip kahramanlıktan uzaklaştı. Büyük ihtimalle Avengers ekibine geri dönmeyecek. Peki geriye kimler kaldı? Kimler ekibe yeni dahil oldu?

Sonsuzluk Taşlarını kullanan Hulk yaralansa da hala hayatta. Onun aktif olarak kahramanlık rolü üstlenmese de Avengers’ta yer alacağı tahmin ediliyor. Falcon ismiyle tanıdığımız Sam Wilson artık yeni Captain America olarak karşımıza çıkacak. Iron Man’in yandaşı olarak bildiğimiz War Machine‘in Avengers macerası devam ediyor. Scarlet Witch de daha güçlü bir şekilde yola devam edecek gibi görünüyor. Son olarak ekibin en geç üyesi Spider-Man oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu isimler dışında Avengers’ın resmi üyelerinden kabul edileceğini düşündüğümüz farklı isimler de var. Örneğin Endgame sürecinde kahramanlarımıza destek çıkan Captain Marvel ve Civil War filminde herkesle tanışan Black Panther. T’Challa maddi açıdan Iron Man’in sorumluluğunı üstlenecek gibi görünüyor. Ant-Man ve Wasp artık tek başına takılmayacak diye tahmin ediyoruz. Özellikle Scott Lang’in Endgame’deki önemli rolünü düşününce… Bucky yoluna White Wolf ismiyle devam edecek. Doctor Strange resmen Avengers üyesi olmasa da, yaşananlardan sonra ekipten biri sayılacak. Son olarak Valkyrie‘yi de gelecekte kahramanlarımızla birlikte görebiliriz.

Thor, Rocket Raccoon ve Nebula ise maceralarına Guardians of the Galaxy ekibiyle devam edecek gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın Endgame’deki ilk sahnesi