reklamı kapat

POPÜLER

thanos

Avengers Endgame yapımcısından çıkan Thanos fikri

Avengers Endgame filminin başında kahramanlarımızın Thanos ‘u beklediğimizden daha şiddetli bir şekilde alt etmesi herkesi şaşırtmıştı. Bu fikrin filmin yapımcılarından Trinh Tran’in fikri olduğu ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in başında kahramanlarımız sonsuzluk taşlarını ele geçirip durumu düzeltmek istiyordu. Nebula’nın yardımıyla Thanos’u bulduklarında ise her şey için çok geç olduğunu anlıyorlardı. Çünkü Thanos taşların gücünü kullanarak onları yok etmişti. Bunu öğrenen Thor, Infinity War’un finalinin acısıyla deli titanı öldürüyordu. İşte bu şaşırtıcı sahne filmin yapımcılarından Trinh Tran’a ait çıktı. Başarılı yapımcı bu durumu Cinemablend‘e kendisi anlattı.

Şaşırtan Thanos ölümü

“Toplantı odasında oturduğumuzu ve haftalar harcadığımız halde Thanos’un daha sonra ne yapacağını çözemediğimizi hatırlıyorum. Hikayeyi devam ettirme konusunda büyük sıkıntı çekiyor, daire çizerek her seferinde başa dönüyorduk. Avengers Infinity War’da kahramanlarımızı alt eden bu karakterin daha sonra ne yapacağını bulmak giderek zorlaşıyordu. Çünkü aynı hikayeyi yeniden anlatmak istemiyorduk. İzleyicilerin yeni bir şeyler seyretmesini istiyorduk. Kahramanlarımızın zamanda geri gittiği bir hikaye düşünüyorduk. Bu noktada çılgınca gibi gelse de Thanos’u filmin başında öldürme fikrini ben ortaya attım. Onu öldürsek ne olur diye düşünüyordum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu sahne Marvel hayranlarını gerçek anlamda şaşırtmayı başardı. Eğer o sahnede Thanos öldürülmeseydi hikaye izlediğimizden çok farklı bir şekilde ilerleyebilirdi.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı