reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame yazarlarının Iron Man’i öldürme nedeni

Avengers Endgame filminin en büyük sürprizlerinden biri Iron Man karakterinin kendisini feda etmesi oldu. Peki yazarlar bu kritik kararı neyi düşünerek almış olabilir?

Russo kardeşlerin yönettiği Avengers Endgame‘in en önemli anlarından biri Thanos’un gerçek anlamda alt edilmesiydi. Bu da Tony Stark’ın kendisi tarafından yaratılan sonsuzluk eldivenini kullanmasıyla mümkün oldu. Elbette tüm sonsuzluk taşlarını kullanıp Thanos ve ordusunu yok etmenin ardından hayatta kalması mümkün olmadı. Böylece Marvel Sinematik Evreni‘nin en sevilen karakterlerinden birine veda etmek zorunda kaldık. Hayranlar zaman zaman “Keşke Iron Man ölmeseydi” diyor. Filmin yazarlarından Stephen McFeely bunu onların da düşündüğünü ancak farklı bir çözüm bulamadıklarını ifade ediyor.

Avengers Endgame yazarlarının Iron Man kararı

“Tony Stark’ın hayatta kalmasının bir yolunu bulmak istedik. Onun hikayesini devam ettirebilir miyiz diye düşündük. Fakat onun kendini feda etmesi gerçek anlamda bir kahramana dönüşmesini sağlıyor. Bundan daha iyi bir hikaye anlatmak imkansız. Captain America’ya gelince, o zaten şimdiye kadar iki kez kendini feda etme yoluna girmişti. İkisi de ilk filminde olmuştu. Bu yüzden onu yeniden aynı döngünün içine sokmak çok da cazip bir fikir değildi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stephen McFeely’ın bu sözlerinden anlıyoruz ki ekip de Avengers Endgame finalinde Iron Man’i yaşatmak istiyordu. Fakat onun hikayesinin artık sonuna gelindiği için farklı bir alternatif kalmamıştı. Açıkçası on senelik maceranın bu kahramanlıkla son bulması çok daha yerinde oldu.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı