reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame yönetmeninden 3 saatlik süre açıklaması

Marvel imzasını taşıyan Avengers Endgame üç saatlik uzun süresiyle dikkat çekiyor. Filmin kamera arkasına geçen Russo kardeşler bu uzun sürenin sebebini açıkladı.

Avengers Infinity War’un ardından yaklaşık bir senedir Avengers Endgame’i bekliyoruz. Son zamanlarda paylaşılan tanıtımlarıyla büyük heyecan uyandıran filmin toplamda üç saat süreceği kesinlik kazandı. Bu süre Hollywood filmlerinin ortalama süresini fazlasıyla aşıyor. Yurtdışında pek çok sinemada film arası bulunmuyor. Sırf Avengers Endgame’e özel film araları planlanıyor. Peki Endgame neden bu kadar uzun oldu? Bu sorunun yanıtını BoxOfficePro‘ya konuşan Joe Russo verdi.

“Filmde ekran süresine ihtiyacı olan çok fazla karakter var. Durum böyle olunca sürenin de uzaması gerekiyor. Ben de kardeşim de hikayenin duygusal yanına önem veriyoruz. Duygu yoğunluğu da sağlam bir hikaye gerektiriyor. Hem duygusal yoğunluk hem de karakter çokluğu bir araya gelince izleyicilerin nefes almasını sağlayacak ara sahneler de eklemek gerekiyor. Tüm bunları bir arada yapınca da süre ister istemez uzuyor. Film için çok çalıştık. Aslında normalden uzun süreli filmlerden pek hoşlanmıyoruz. Fakat on senelik bir hikayeyi toparlamak kolay olmuyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Marvel hayranlarının bu üç saatlik süreden zerre kadar rahatsız olduğunu düşünmüyorum. Aksine filmin süresi herkesi memnun etti diyebiliriz. Bakalım Avengers Endgame’de üç saatlik sürede neler neler göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame fragmanı