reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame Ronin

Avengers Endgame’de Hawkeye’ın Ronin dönüşümü

Avengers Endgame fragmanının gün yüzüne çıkmasıyla birlikte internette dolaşan bazı söylentilerin gerçek olduğunu anladık. Bunlardan biri Hawkeye ya da yeni ismiyle Ronin ile alakalı diyebiliriz.

Advertisement

Avengers 4 ismiyle andığımız Avengers Endgame’in uzun zamandır beklenen fragmanı cuma günü ortaya çıktı. Beraberinde Avengers Infinity War sürecinde ortalarda görünmeyen Clint Barton da yüzünü gösterdi. Infinity War’un ardından Hawkeye karakterinin Ronin’e dönüşebileceği konuşuluyordu. Hatta Marvel’ın Japonya’da yakuza görünümlü oyuncu arayışına girmesi bu hikayenin anlatılacağını netleştiren detaylardan biri olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame fragmanında “ailelerimizi kaybettik” sözlerini duyduğumuz anda Hawkeye’ı görüyoruz. Ardından bu cümle “kendimizen bir parça kaybettik” şeklinde devam ediyor. Kahramanımızın elinde alıştığımızın aksine ok ve yay değil, katana görüyoruz. Yağmur altında sokakta dövüşürken yüzünü kapatmış durumda. Yani kimliğini gizlemeyi tercih ediyor gibi. Öldürdüğü kişinin katanasına bulaşan kanını siliyor ve maskesini çıkartıyor. Böylece onun Clint Barton olduğunu anlıyoruz. Hem fragmandaki işaretler hem de önceki söylentiler doğrultusunda Hawkeye‘ın ailesini kaybettiğini ve bu trajik olayın onu değiştirdiğini düşünüyoruz. Bu sayede onu eskisinden farklı, öldürmekten kaçınmayan biri olacak göreceğiz. Yeni adı da Ronin olacak. Fragmandaki sahnede önceki iddialarda bahsedildiği gibi Japonya’da mücadele veriyor. Bu sahne diğer söylentilerle bağlantılı şekilde ilerletse olaylar Secret Wars’a bağlanabilir.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı