reklamı kapat

POPÜLER

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War yönetmenlerinden filmin en çok eleştirilen yönüne cevap

Avengers: Infinity War, gişede rekora koşsa da sonuyla beraber eleştirilerden de kaçamadı. Yönetmenler o eleştirilere cevap veriyor.

Avemgers: Infinity War, hikaye örgüsü ve vurucu sonuyla şüphesiz izleyicileri etkilemeyi başardı. Gişe macerasında bu zamana kadar en çok para kazandıran Marvel filmi olmasının yanı sıra Star Wars, Titanic ve Avatar gibi devlere gişede kafa tutması da hayli dikkat çekici. Ancak filmin vurucu sonu belki de en çok eleştirilen yanlarından biri oldu. Huffington Post‘a konuşan Russo kardeşler ise bu eleştirileri yanıtlıyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers: Infinity War filmine dair spoiler içeriyor olabilir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Hikayenin gidişatı

Bildiğiniz gibi filmin sonunda Thanos tüm taşları toplayarak evrenin yarısını yok ediyordu. Yok olanlar arasında ise Spider-Man, Star-Lord, Black Panther ve pek çok Marvel karakteri de bulunuyordu. İzleyiciler ise her ne kadar küçük bir şok yaşasa da filmin sonu şoktan kurtulunca birden o kadar da korkutucu gelmemeye başladı. Çünkü film öncesi “Bazı karakterlere sonsuza kadar veda etmemiz gerekecek.” diyen senaristlere karşın bazı karakterlerin çoktan yeni filmler için geri döneceğini biliyorduk. Örneğin sinematik evrenin 4. bölümü Spider-Man filmiyle aralanıyor. Guardians of the Galaxy Vol. 3 ve bir Black Panther 2 filmi de gelecek. Hal böyle olunca hayranlar Avengers 4’te karakterlerin geri döneceğini tahmin ettiği için filmi “sürpriz etkisi yaratmamakla” eleştirmişti. Russo kardeşler bu eleştirileri yanıtladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel Sinematik Evreni’nde her an her şeyin olabileceğini akılda tutmak gerektiğini düşünüyorum.” diyen Anthony Russo sözlerine şöyle devam ediyor: “Hikayenin devamı olacağının bilinmesi illa demek değil ki… İnsanlar Marvel Sinematik Evreni’nde zamanın lineer gitmesine çok alıştı. Ancak bu her zaman doğru olmak zorunda değil. Hikayenin bu noktadan sonra ilerleyebileceği çok farklı yönler bulunuyor.

Joe Russo ise açıklamalara şunları ekliyor: “Guardians 2 ve Infinity War arasında 4 yıl bulunuyor. Ve bu yeni bir Guardians hikayesi anlatmak için uzun bir süre. Anthony’nin dediği gibi, Marvel evreninde her şeyin lineer bir sırayla gitmesini beklemeyin.

Russo kardeşler gelecek filmlerin kronolojik sırayı takip etmeyebileceğini ima ederken hayranlar ise o kadar emin değil.

İlgili video

Avengers: Infinity War kamera arkası