reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War’un düzelttiği mantık hatası

Gişede elde ettiği başarıyla adından söz ettiren Avengers Infinity War‘un Marvel Sinematik Evreni’ndeki bir hatayı düzelttiği ortaya çıktı. Üstelik bu hata seneler öncesine, The Avengers’a dayanıyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Infinity War filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Düzeltilen sorunu anlatabilmek için önce seneler önceki hatayı hatırlatmak gerekiyor. Thor‘un birinci filminin sonunda büyük bir mücadele yaşanıyor ve Asgard’ın diğer dünyalara açılan kapısı olan Bifrost yıkılıyordu. Bu sebepten ötürü farklı diyarlara gitmek imkansız hale geliyordu. Hatta Bifrost‘un aldığı zarardan sonra diğer diyarlarla savaş çıktığını öğreniyorduk. Buna rağmen The Avengers’ın başında ekibimizin Loki’yi ele geçirmesinden sonra aniden Thor çıkıp geliyordu. Uçağın üzerinde belirip kardeşini Avengers’tan kurtarıyordu. Onun dünyaya gelmesi ise sadece “kara büyü” sözleriyle açıklanıyordu. Fakat kara büyünün nasıl işlediği veya Thor’un imkansızlıkları nasıl zorladığını öğrenemiyorduk. Daha sonra filmin yönetmenliğini üstlenen Joss Whedon bu hatadan bahsetmiş ve net bir açıklama getirmek yerine tembel davrandığı için pişman olduğunu söylemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Infinity War’un açılış sahnesinde kara büyünün nasıl işlediği gözler önüne serildi. Heimdall, Avengers’ı uyarmak için büyük bir risk aldı ve Hulk‘ı dünyaya gönderdi. Bunun için de Bifrost kılıcını eline alıp kara büyü sözlerini sarf etmesi gerekti. Böylece geçit olmasa da büyü ile bir yerden başka bir yere geçişin mümkün olduğu gözler önüne serildi. Seneler sonra The Avengers‘taki hata kapatılmış oldu.

İlgili video

Avengers: Infinity War fragmanı