reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Tom Holland’ın eleştirdiği Spider-Man Far From Home hatası

Marvel ve Sony stüdyoları ortaklığında beyaz perdeye taşınan Spider-Man Far From Home filminde çoğunluğun dikkatinden kaçan bir mantık hatası bulunuyordu. Başrolü üstlenen Tom Holland bu hatayı ortaya koyup eleştiren isim oldu.

Bildiğiniz gibi Far From Home direkt olarak Avengers Endgame filminin sonrasında geçiyor. Hatırlarsanız Avengers Infinity War ve Avengers Endgame filmlerinin arasında yaklaşıp beş senelik bir zaman atlaması yaşanıyordu. Thanos’un parmak şıklatmasından sonra kahramanlarımız uzun süre bir çıkış yolu arasa da bulamıyordu. Endgame’in finalinde Hulk sonsuzluk eldivenini kullanarak Thanos‘un gerçeklikten sildiği herkesi geri döndürüyordu. Fakat Iron Man’in isteğiyle herkes günümüze beş sene önce ortalıktan kaybolduğu haliyle geri dönmüştü. Bu kararın etkilerini de Far From Home’da gördük. Beş sene boyunca dünyadaki herkes yaşlanmış ancak geri dönenler olduğu gibi kalmıştı. Marvel Sinematik Evreni’nde artık 2023 senesindeyiz ancak teknoloji bu zaman atlamasına ayak uydurmuş gibi görünmüyor. Tom Holland da tam olarak bunu eleştiriyor.

Spider-Man Far From Home mantık hatası

“Hikayede beş sene zaman atlamış olmamıza rağmen kullandığımız telefonlar hala aynı. Buna bayılıyorum. Beş senelik zaman atlamasından sonra hiç kimse cep telefonunu değiştirmedi mi? Bence gelecekte artık hologram teknolojili cep telefonlarına geçilmiş olmalıydı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu Marvel hayranlarının pek üstünde durmadığı bir mantık hatası oldu. Çünkü aynı hatayı zaman atlamasına yer veren her hikaye öyle ya da böyle yapıyor. Yine de Marvel stüdyolarının bu duruma hazırlıklı olmasını ve teknolojide inandırıcı bir gelişme kaydedildiğini gözler önüne sermesini beklerdik.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı