reklamı kapat

POPÜLER

Benedict Cumberbatch Brexit

Avrupa Birliği, İngiltere ve kriz: Benedict Cumberbatch filminden ilk fragman [İzle]

Avrupa Birliği’nin son dönemlerde karşı karşıya geldiği en hararetli politik olaylardan biri olan Brexit için yayınlanan fragmanda Benedict Cumberbatch, Dominic Cummings olarak karşımıza çıkıyor.

Benedict Cumberbatch, Brexit kampanyasını merkezine oturtan ilginç bir politik filmle televizyonda boy göstermeye hazırlanıyor. Yakından takip edenlerin bildiği gibi Brexit, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma kararının ismi. British Exit kelimelerinin birleşiminden oluşan Brexit’in, İngiltere cephesinde pek çok sebebi bulunuyor. Ancak bu durumun İngiltere’ye ve ekonomisine etkilerinin nasıl olacağı şimdiden kestirilemiyor. Referandum ile halka sorularak alınan bu karar neticesinde, oy verenlerin Brexit’in ne olduğunu bilmemesi de bambaşka bir öyküyü ortaya çıkarıyor. Çünkü bu durum Vote Leave (Ayrılmak için oy ver) kampanyasının başındaki isim Dominic Cummings’in ne kadar iyi bir iş çıkardığı anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İngilizler Avrupa Birliği’ni terk ediyor

Yavaş yavaş yaklaşan nihai gün için devamında pek çok tartışma yapılsa da İngiltere dönüşmez yola girmiş durumda. HBO da Brexit kararının alınmasındaki en etkili isimlerden biri olan Dominic Cummings’i merkezine oturtan bir televizyon filmini bizlerle buluşturacak. Cummings rolünü ise Benedict Cumberbatch üstleniyor. İngiltere’nin bu kararı almasındaki etkenler arasında ekonomi, göçmenlik sorununu merkezine oturtan ve aslında dünya genelinde de artan milliyetçilik ve son olarak da politik elitizm gösteriliyor. Film 19 Ocak 2019‘da HBO’da yayınlanacak. Fragmanı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.