reklamı kapat

POPÜLER

Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch’i tanınmaz hale sokan Brexit fiminden ilk görüntüler [Video]

Son yıllarda pek çok farklı projede yer alan başarılı oyuncu Benedict Cumberbatch şimdi de İngiltere’nin Brexit sürecini ekrana taşıyor. Sevilen ismin tanınmaz hale geldiği televizyon filminden ilk tanıtım gün yüzüne çıktı.

Benedict Cumberbatch tanınmaz halde

Marvel Sinematik Evreni’nde Doctor Strange’e hayat veren Benedict Cumberbatch son olarak Patrick Melrose dizisiyle karşımıza çıkmıştı. Avengers Infinity War‘un tanıtım turunun ardından çekilen Brexit isminden anlaşılabileceği üzere İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecini konu ediyor. Bildiğiniz gibi 2017’de İngiltere’de önemli bir referandum yapıldı ve ülkenin Avrupa Birliği’nden ayrılmasına karar verildi. Bu süreci haberlerden yakından takip etsek de, Brexit filmi olayların perde arkasını göstermeyi planlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki saat sürecek Brexit filminde Cumberbatch’i stratejist Dominic Cummings rolünde seyredeceğiz. Cummings İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması için yürütülen kampanyanın başında yer alıyordu. Bir anlamda tarihi olayların başrolü olduğunu söyleyebiliriz. Benedict Cumberbatch’e Rory Kinnear, John Heffernan, Liz White, Kyle Soller, Lee Boardman, Nicholas Day, Richard Goulding, Oliver Maltman gibi isimler eşlik ediyor.

Çok kısa süre önce yaşananları konu eden Brexit’in tam olarak ne zaman ekrana geleceği belli değil. Fakat ipuçları 2019 yılına işaret ediyor diyebiliriz.