reklamı kapat

POPÜLER

Bilim kurgu efsanesi Ghost in the Shell’in yeniden yaratılmasını izleyin [Video]

Modern klasikler arasına çoktan girmiş en önemli bilim kurgu filmlerinden biri olan 1995 tarihli anime filmi Ghost in the Shell bütün bir cyberpunk akımını hem görünüşü hem de ele aldığı temalar itibariyle derinden etkilemişti. Aradan neredeyse 20 yıl geçmiş olmasına rağmen bu etkinin devam ettiği görülebiliyor. Project 2501 adlı bir projede yer alan sanatçılar filmden aldıkları esinle Ghost in the Shell’in ünlü açılış sahnesini 4K çözünürlüğünde ve canlı aksiyon olarak yeniden yarattılar.

ghost in the shell 2

Son derece yetenekli 30 sanatçının çabalarıyla oluşturulan söz konusu sahnenin çekimleri bir yılı aşkın bir sürede tamamlandı. Ekipte yer alan ve birçok ünlü Hollywood filminde de çalışmış (The Amazing Spiderman 2, X-Men: First Class, Person of Interest) olan grafik tasarımcı Ash Thorp çekim sürecine dair yaptığı açıklamada, “fotoğraf çekimine imkan veren ısıtmalı ve kapalı bir havuz bulmakta çok zorlandıklarını” ifade ediyor.

gts 3

Thorp, ekipte yer alan diğer sanatçılarla birlikte bu projeye aslında boş zamanlarında eğlenmek amacıyla başladıklarını fakat sahnelere odaklandıkça her şeyin giderek büyümeye ve daha komplike bir hal almaya başladığını belirtiyor. Ash Thorp, Dreamworks’un bu yılın başlarında açıkladığı Ghost in the Shell’in yeniden yapımında yer almayacağını söylüyor. Dileriz filmin yeniden yapımı da Project 2501 kadar etkileyici olur.

VİDEO

gts 4

gts 5

YORUMLAR