reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2019 Suzuki Jimny

Bir bilmece daha çözülüyor; 2019 Suzuki Jimny sızıntı görselleriyle karşımızda

Japonya’da elde edilen görüntüler üzerinden pek çok renk seçeneğiyle karşımıza çıkan 2019 Suzuki Jimny, yeni yerler keşfetmek için fazlasıyla hazır görünüyor.

Advertisement

Toyota’nın yeni jenerasyon Supra projesinde olduğu gibi, 2019 Suzuki Jimny de bizleri uzun bir zamandır bekletmekle meşgul. Test süreci boyunca pek çok kez kamuflajlı olarak karşımıza çıkmasına rağmen bir bir türlü tanıtımıyla ilgili adımın atılmadığı fiyat/performans sınıfının önemli oyuncusu, nihayet resmi olmasa da detaylı bir sızıntı üzerinden yüzünü gösterdi. Markanın üretim tesisinde çekildiği söylenen fotoğraflarıyla o sevdiğimiz retro tasarım hatlarının başarılı bir şekilde korunduğunu gördüğümüz Jimny’nin, modernize edilmiş yanıyla da meraklıları tarafından beğenileceğini düşünüyoruz. Mercedes G-Serisi gibi artık ikonikleşen kare formlu yapısından da ödün verilmeyen araç yeni jenerasyonuyla da boyundan büyük işlere kalkışma iddiasını sürdürecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Var olan beklentiler

Henüz kendisiyle ilgili herhangi bir detayın gözükmediği Jimny ile ilgili var olan beklentiler üzerinden değerlendirme yapabiliyoruz. Günümüz şartları gereği beraberinde otonom acil frenleme, adaptif hız sabitleyici, LED ışıklandırma grubu ve bunun gibi güncel donanımların gelmesini bekliyoruz. Kokpitiyle ilgili de tek kare de olsa elimizde detayları bulunan modelde, yeni Swift’te gördüğümüz direksiyon ve kadran gibi elemanlar büyük oranda benzerlik gösteriyor. Merkezde yer alan multimedya ekranın ne gibi özellikler barındıracağını ise önümüzdeki süreçte göreceğiz. Pek çoğumuzun bildiği gibi Jimny bu zamana kadar hep ufak hacimli motorlarla satışa sunuldu. Emisyon standartları gereği artık heme her markanın bu örneklere yönelmesi de şüphesiz Jimny’nin ekmeğine yağ sürdü. Buradaki beklentilerin 1.0 litrelik üç silindirli turbo (110 beygir-170 Nm tork) ve 1,2 litrelik atmosferik üzerinden şekillendiğini söyleyebiliriz. Şimdilik ekim ayında kapılarını açacak olan Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılabileceği söylenen yeni Jimny’i daha erken bir dönem içerisinde de karşımızda görebiliriz.