reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye'de Apple iPad Pro ile yapılan eserlerin gösterildiği ilk sergi

Bir ilk! Türkiye’nin iPad Pro ile yapılan eserlerini buluşturan sergi: Çift Sayfa

Türkiye’nin iPad Pro ile yapılan eserlerinin sergileneceği ilk sergisi “Çift Sayfa” açılışını gerçekleştirdi. Ünlü illüstratörler bir araya gelerek Apple iPad Pro ile üretilen eserlerini ortaya seriyor.

Apple, iPad Pro ile tablet tanımını genişleterek kullanıcılara dizüstü performansı vadederken, iPad Pro’ya geçiş yapan profesyoneller ise günden güne artıyor. “Dizüstü deneyimine benzer bir performans” iddiasındaki tabletler özellikle tasarım alanında pek çok profesyonelin de beğenisini kazanmış gibi görünüyor. Türkiye’de de iPad Pro’yla çalışan ünlü illüstratörler bir araya geliyor. Bant Mag’ın yeni sergisi aynı zamanda bir ilke de imza atıyor. “Çift Sayfa” isimli yeni sergi, Türkiye’nin iPad Pro ile yapılan eserlerinden oluşan ilk sergisi olma özelliğini de beraberinde getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadıköy Bina’da gerçekleşiyor

Sergiye dahil olan illüstratörler, Kaan Bağcı, Ethem Onur Bilgiç, Furkan Nuka Birgün, Yıldıray Çınar, Sedat Girgin, Sadi Güran, Gökçe İrten, Eda Noyan ve Burak Şentürk’ün “birbirleriyle konuşan veya birbirini tamamlayan ikişer işini” Çift Sayfa sergisinde sergilediği kaydediliyor. 13 Nisan’da kapılarını aralayan sergi, 2 Mayıs’a kadar devam edecek. Kadıköy Bina’da ziyaret edebileceğiniz sergi, iPad Pro ile yapılabileceklerin sadece çok küçük bir kısmını resmediyor.

Yeni nesil iPad Pro’nun 11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu bulunuyor. Ana ekran tuşu kaldırılan yeni model daha geniş bir çalışma alanı sağlamayı da ihmal etmiyor. Türkiye’de 11 inç ve 12,9 inçlik modelin başlangıç fiyatları sırasıyla 5,899 TL ve 7,399 TL. Cihazla çizim yapmak için yeni nesil Apple Pencil modelini ayrıca satın almak gerekiyor. Yeni kalemin Türkiye fiyatı ise 929 TL.

İlgili video

Apple iPad Pro’lar için yayınladığı tanıtım