reklamı kapat

POPÜLER

Winklevoss

Bitcoin milyarderi kardeşler son düşüşle beraber ne kadar kaybetti?

Aralık başında bilinen ilk bitcoin milyarderi olarak açıklanan Winklevoss kardeşler, son düşüşlerle beraber ne kadar kaybetti dersiniz?

Kripto para piyasası ciddi bir krizden geçiyor. Krizin olası sebeplerini ise geçtiğimiz günlerde açıklamıştık. Buradan o yazıya ulaşabilirsiniz. Bu krizle beraber bitcoin geçtiğimiz son birkaç gün içinde 10 bin dolar altını dahi gördü. Hal böyle olunca 20 binden önce 15 bin dolar seviyelerine gerileyen sanal paraya yatırım yapanların da kaybı büyük oldu. Ancak bu kayıplar Winklevoss Kardeşler’in yaşadığı kaybın yanında çok sempatik kalabilir. Zira kardeşler son birkaç gün içinde banka hesaplarını canlı olarak takip ediyorsa eriyip giden paranın nasıl havaya karıştığına bizzat tanık oldular.

Milyarder kardeşler ilk düşüşte ne kadar kaybetti?

İlk bitcoin milyardeleri unvanına kısa sürede ulaşan kardeşlerin son iki günde yaşadığı kayıp tam 600 milyon dolar. Yaklaşık 120 bin civarı bitcoin’e sahip olduğu söylenen kardeşlerin ani kaybı ise uzun sürmedi elbette. Zira popüler kripto para şu an 11.300 dolar seviyelerine kadar çıkmış durumda. Yani “milyarder” unvanını birkaç günlüğüne kaybeden ve toplam gelirleri yaklaşık 700 milyon dolara kadar düşen kardeşler 1 milyar bandına yeniden çıkmayı başardı.

2013’te Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’i kendi fikirlerini çalmakla suçlayıp dava açan kardeşler dava sonucu elde ettikleri 65 milyon doların bir kısmını sanal paraya yatırmış ve o paraya hiç dokunmamıştı. Nitekim ani ve büyük değişimlerde paraya dokunmayan kardeşler mevcut krizden “zararsız” çıkmayı başardı. Sanal paranın değerinin dakikalar içinde değişebildiği düşünülünce paniğe kapılmamaları takdir edilesi.