reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther Superman

Black Panther’in yıldızı Superman sessizliğini bozdu

Black Panther filminin kötüsüne hayat veren Michael B. Jordan’ın adı Superman söylentilerine karışmıştı. Sevilen oyuncu bu konudaki sessizliğini bozdu ve düşüncelerini açıkladı.

Bildiğiniz gibi bir dönem Henry Cavill’ın Superman rolüne veda etmeye hazırlandığı konuşuluyordu. Ortada resmi bir açıklama olmamasına rağmen onun yerini alabilecek oyuncular düşünülmeye başlanmıştı. Bu dönemde gündeme gelen isimlerden biri de Michael B. Jordan olmuştu. Black Panther’in kötüsü Killmonger olarak inanılmaz bir performans sergileyen oyuncunun Superman karakteri için yeni bir soluk olabileceği düşünülüyordu. Peki Michael B. Jordan bu role sıcak bakıyor mu?

“Superman’e hayat vermek çok zor. Bir yandan iş adamı olup sinema sektörünün diğer yanını da anlayabiliyorum. Elbette bu karakteri canlandırmak şahane bir şey. Fakat öte yandan bir mikroskobun altındaymış gibi incelenmek, tüm detaylarıyla yorumlanmak ve eski Supermanlerle karşılaştırılmak var. Tüm bunları düşününce orijinal bir iş yapmayı tercih ederim. Mesela Calvin Ellis olmak isterim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için özet geçmek gerekirse Calvin Ellis, Dünya-23’ün Superman’i. Obama’nın başkan olduğu dönemde yaratılan bir karakter. Hem Superman hem de ABD başkanı olan bir kahraman. Michael B. Jordan daha önce beyaz perdeye taşınmayan bu karakterle biraz daha orijinal bir işe imza atmak istiyor. Açıkçası ona hak vermemek mümkün değil. Orijinal Superman efsaneleşen karakterlerden biri. Rolü kim devralırsa alsın eleştirilmemesi imkansız.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı