reklamı kapat

POPÜLER

BMW X7 pickup

BMW X7 pickup “keşke” dedirten detaylarıyla tanıtıldı!

Düzenlenen özel bir etkinlikle birlikte meraklılarıyla buluşacak BMW X7 pickup projesi, standart versiyona oranla önemli farklar barındırıyor.

BMW X7, Ekim 2018 içerisinde gerçekleşen tanıtımıyla birlikte olumlu ve olumsuz tartışmaları da beraberinde getirdi. Marka tarihinin en büyük böbrek tasarımına sahip olan bu devasa otomobil kendinden sonra gelecekler için de ipuçları barındırıyordu. Bu hafta içerisinde ise X7’nin geleceği için önemli bir gelişmeye tanık olduk. M departmanı kaynaklı olarak basına lanse edilen bilgilere göre aracın M versiyonunun hayata geçirilmesi düşünülmüyordu. Bu noktada ise işin içerisine Alpina‘nın gireceğine dair ciddi bulgular karşımıza çıktı. Aynı X7 bu kez ise öğrenciler tarafından bir pickupa dönüşmüş şekilde karşımıza çıktı. Yaklaşık 10 ayı bulan çalışmanın ardından tamamlanan X7 pickup projesi için seri üretim planı bulunmadığını da ilk başta belirmekte fayda var.


BMW X7 pickup projesinden öne çıkanlar

BMW Motorrad Days kapsamında yüzünü gösteren konseptin bu temayı desteklemek adına arkasında bir F 850 GS Touring taşıyacağını görüyoruz. Projenin başlangıcı ise daha önce benzerlerini gördüklerimizdeki gibi arka kabinin ortadan kaldırılmasıyla başlıyor. Bundan sonraki sürecinin tamamı el yapımı olarak ilerleyen araçta karbon fiber malzemeler ve üç boyutlu malzeme temelli dokunuşlar karşımıza çıkıyor. Süspansiyon konusunda da önemli değişimlerin yapıldığını bu noktada belirtmeden geçmeyelim. Standart X7’e oranla 200 kilogram daha hafif olan pickup, bagaj kapağının açık olması durumunda uzunluğu 200 santimetreye kadar olan malzemeleri taşıyabiliyor. Projenin motor bölümünde ise 3.0 litrelik sıralı altı silindir makine karşımıza çıkıyor. yaklaşık 340 beygir güç ve 450 Nm tork üreten bu motorun pickup modelinin hafifleyen yapısıyla daha iyi sürelere erişmesi de beklentiler arasında.

İlgili video

BMW X7