reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar F-Type

Bugün tanıtılıyor; yeni Jaguar F-Type cephesinden son detaylar

Tanıtımına saatler kalan yeni Jaguar F-Type, makyaj operasyonu geçirse de bambaşka bir noktaya çıkarılan tasarımıyla dikkat çekecek.

Yeni model yılıyla birlikte makyaj operasyonuna alınan Jaguar F-Type için bekleyiş sona eriyor. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan fotoğrafları üzerinden ne denli ciddi bir değişimi beraberinde getireceğini göstermeye başlayan modelin tanıtımı bugün düzenlenecek özel etkinlik üzerinden tüm dünyaya duyurulacak. Halihazırda bile fazlasıyla agresif olan tasarım konusunda oldukça başarılı iş çıkarttığını gördüğümüz marka tasarımcıları, bu hamleyi ağırlıklı olarak aracın ön bölümü üzerine şekillendirme tercihi de karşımıza çıkmış durumda. Bununla birlikte her makyajın getirisi olarak F-Type’ın da temel donanım seçeneklerinde yenilikler getireceğini notlarımız arasına kaydettik.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jaguar F-Type için masada görünenler

Yeni F-Type’ın sızan fotoğraflarına baktığımız ön bölümünde I-Pace‘i de hissettiren bir değişim göze çarpıyor. Işıklandırma grubu, tampon ve ızgara gibi hakimiyetin üç temel ibaresi çok ciddi bir değişime uğramış durumda. Meraklılarının bu noktada Audi R8 benzetmesi yapabilmesi de yine olasılıklar arasında. Arka bölüme baktığımızda ise radikal değişimden ziyade yine ışıklandırma ve tamponlar üzerinden daha sakin dokunuşların yapıldığına şahit oluyoruz. Kokpitle ilgili şimdilik herhangi bir görüntü olmasa da burada da sürücü ve multimedya ekranları üzerinden hissedilir değişimlerin yapıldığına dair bilgiler varlığını koruyor. Yeni F-Type’ın motor bölümü ise şu aşamada nispeten daha karmaşık. BMW ile gerçekleştirilen anlaşma üzerinden V8 mimarili bir makineyi üst paketlerde görmemiz mümkün olabilir. Bunun dışında performans verileri ileriye taşınmış altı silindir ve diğer seçenekler de yine listede kendilerine yer bulacak. Önümüzdeki saatlerde gelişmeleriyle karşımızda olacak F-Type için gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.