reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi amiral gemisi

Bütçe dostu Redmi amiral gemisinin temel özellikleri ortaya çıktı

Sık sık gündemde gelen Xiaomi alt markası Redmi imzalı amiral gemisi için temel özellikler ortaya çıktı. Model yavaş yavaş netleşmeye devam ediyor.

Advertisement

Sektörde büyük bir merak uyandıran Redmi amiral gemisi, haftalardır gündemde yer alıyor. Redmi’nin bütçe dostu yapısı nedeniyle bu kadar dikkat çeken telefonu için ilk geniş çaplı teknik özellik sızıntısı da yapılmış durumda. Bunlara baktığımız zaman model kesin olarak gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855, biliyorsunuz çok yüksek bir performans sunuyor. 6,39 inç 2340×1080 piksel LCD ekran üzerine kurulacak telefon, 8 GB RAM ve 128 GB temel depolama alanıyla geliyor. Gövdeden çıkacak gibi görünen ön kamerası 32 megapiksel çözünürlükte olan cihaz, arkasında ise üçlü kamera sistemi taşıyor. Burada 48 megapiksel + 8 megapiksel + 13 megapiksel kurulumu karşımıza çıkıyor. Kamera konusunda iddialı görünen telefon, şimdilik bunlar haricinde bir detay taşımıyor. 4.000 mAh seviyesine yakın bir pille gelmesini beklediğimiz amiral gemisi, Xiaomi için yılın en önemli modelleri arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi imzalı bir amiral gemisi Türkiye’de de büyük ses getirebilir

Biliyorsunuz Xiaomi, Redmi marka ürünleri artık Türkiye’de de aktif olarak satıyor. Mevcut durum nedeniyle Türkiye’de büyük talep gören telefonlar, yurt dışındaki kadar ucuz değiller ancak yine de rakiplerden daha aşağıda karşımıza çıkıyorlar. Pocophone F1 ile fiyat performans konusunda sınırları zorlayan firma, bu yeni bütçe dostu amiral gemisiyle geride bırakacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dün tanıtılan Y3 modeli