reklamı kapat

POPÜLER

Chevrolet Camaro, 700 beygirlik saf bir elektrikli otomobil oldu!

Chevrolet Camaro ismini bu kez farklı bir modifikasyonun merkezine alan proje; SEMA’nın en çok ilgi görenlerinden olmaya aday.

Otomobil üreticilerinin önümüzdeki beş yıllık yakın vadeli planlarında elektrikli modellere ayırdığı zenginliği görmemek imkansız hale gelmiş durumda. Volkswagen grubunun tamamı, Peugeot, Mercedes, BMW, Volvo ve sayısını kolaylıkla artırabileceğimiz örneklerin ilk isimlerini de görmeye başladık. Süreci hızlandıran temel noktaların başında, yerel yönetimlerin yasakları var. Pek çok ülkenin kademeli olarak devreye alacakları yasaklarla birlikte, dizelin yanında benizli otomobilleri bile önemli yaptırımlar bekliyor. Hal böyle olunda elektrik dönüşümünlerini baz alacak projelere olan ilginin de artması söz konusu. SEMA 2018, işte bu örneklerden çok önemli bir tanesine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bowtie isimli şirket tarafından Chevrolet Camaro gibi imzayı elektrikli olarak asfalta indiren proje, içten yanmalıyı aratmayacak performans verilerine sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geliştirme sürüyor

eCOPO Camaro olarak isimlendirilen bu dönüşüm projesinde, elektrikli otomobillerin en büyük avantajlarından birisinin ağırlığı hissediliyor; performans! İçten yanmalı sekiz silindirin yerini alan motor birlikteliğiyle ortaya 700 beygir gücün yanında 814 Nm tork çıkıyor. Toplamda 800V’luk batarya paketinin konumlandırıldığı otomobil, her bir paketten yaklaşık 80 kilogram gibi bir yükü de üzerine almış oluyor. Hala geliştirilmesinde aşaması olduğu bilgisinin de paylaşıldığı eCOPO Camaro’nun çeyrek mil yani 400 metrelik mesafeyi yaklaşık dokuz saniyede tamamlaması gündemde. SEMA’nın kapılarının açmasıyla birlikte daha net teknik verilerini almayı beklediğimiz projeyle ilgili düşüncelerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2019 Chevrolet Camaro