reklamı kapat

POPÜLER

Chris Hemsworth, Thor’u neredeyse kaptırıyordu!

18 Eylül 2017

Kimi karakterler onlara hayat veren oyuncularla özdeşleşiyor. Örneğin Wolverine denildiğinde aklımıza ister istemez Hugh Jackman geliyor. Benzer bir durum Thor için de söz konusu. Şimşek tanrısından bahsedildiğinde zihnimizde Chris Hemsworth canlanıyor. Fakat görünen o ki Hemsworth’ün Thor olması pek de kolay olmamış. Aksine bu rolü neredeyse kardeşine kaptırıyormuş!

W MagazineThor: Ragnarok ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Chris Hemsworth’ü konuk etti. Bu röportajda ona Thor rolüne seçilme süreci de soruldu. Avustralyalı oyuncu bu vesileyle seçme sürecinin ne kadar zor olduğunu dile getirmiş oldu. Öyle ki Marvel’ın gözüne girebilmek için kardeşi Liam Hemsworth ile mücadele etmesi gerekmiş! Chris Hemsworth seçim sürecini şöyle özetliyor:

“Thor’un deneme çekimlerini Kenneth Branagh ile yaptık ve ben başardığımı düşünüyordum. Fakat buna rağmen bana geri dönen olmadı. Aylar sonra kardeşim Liam’ın deneme kaydı gönderdiğini ve geri dönüş aldığını duydum. Görüşmeler devam etti ve Liam son dört, beş kişi içine girdi. O sırada Kanada’da Cabin in the Woods’u çekiyorduk. Drew Goddard ve Joss Whedon neden son beş kişi içinde olmadığımı merak ediyordu. Ben de deneme çekimini mahvettiğimi düşünmeye başladım. Kardeşimin benden daha ileriye gidebilmiş olması bir tür motivasyona dönüştü. Aile içinde, kardeşler arasındaki mücadele kendime gelmemi sağladı. Ondan sonra da her şey hızlı bir şekilde ilerledi.”

Olayların tesadüfi bir şekilde gelişmesinin ardından Chris Hemsworth ve Joss Whedon, The Avengers‘ta birlikte çalışma şansı elde etti. Fakat işler farklı ilerleseydi Chris yerine Liam Hemsworth’ü Thor olarak görebilirdik.