reklamı kapat

POPÜLER

iPhone_XR

Çift kameralı 2019 iPhone XR ile tanışın [Video]

Apple‘ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı iPhone modeli iPhone XR teknoloji tutkunları tarafından beğeniyle karşılanmıştı. Türkiye’de başlangıç fiyatı 7.399 TL olan iPhone XR’ın bu yıl güncellenmiş bir versiyonu tanıtılması bekleniyor.

Popüler sızıntı kaynaklarından onLeaks, yeni iPhone XR’a ait konsept videoyu paylaştı. iPhone XR’da bir adet kamera yer alırken, 2019 iPhone XR’da çift kamera bulunuyor. Telefona eklenen ikinci kamera sayesinde 2019 iPhone XR’ın 2 kat optik yakınlaştırma yapacağı belirtiliyor. 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olmasını beklediğimiz 2019 iPhone XR‘da dörtlü LED flaş ve küçük bir mikrofon yer alıyor. iPhone XI serisinde beklenen süper geniş açı kamera ise konsept çalışmada ne yazik ki yer almıyor. Apple’ın ultra geniş açı kamerayı iPhone XI ve iPhone XI Max modellerinde kullanması bekleniyor. 6,1 inç LCD ekranla gelen 2019 iPhone XR’da Lightning yerine USB-C bağlantısının olma ihtimali kuvvetle muhtemel. Telefonda maliyeti düşürmek adına OLED ekran yerine LCD ekran tercih edileceği ifade ediliyor. Geçen yıl çıkan XR modeline nazaran daha ince çerçevelere sahip olacağı söylenen yeni telefonun A13 işlemci, daha güçlü batarya ve hızlı şarj teknolojisi gibi özellikleri barındıracağı dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPhone XR ne zaman geliyor?

2019 iPhone XR, diğer iPhone’lar gibi, Eylül ayının başlarında Apple’ın yıllık donanım etkinliğinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Akıllı telefonun satışlarının ayın üçüncü haftasında başlaması bekleniyor ve cihazın büyük olasılıkla tüm ana taşıyıcılardan satın alınması mümkün olacak. Telefonun satış fiyatına dair bir dedikodu ise henüz açığa çıkmış değil. Yeni modelin fiyatı belirtilmese de iPhone XI ve iPhone XI Max modellerinden daha uygun olacağını şimdiden söylemek mümkün. iPhone XI ile iPhone XI Max modellerinin ise 999 ve 1.099 dolara satılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yeni iPhone XR ile ilgili gelişmeler geldiğinde sizleri bilgilendireceğiz.

İlgili video

Yeni iPhone XR’ın konsept videosu