reklamı kapat

POPÜLER

Devialet imzasıyla güçlü ve kaliteli ses performansı; Huawei Sound Joy incelemesi

Huawei Sound Joy

HUAWEI SOUND JOY TASARIM

Huawei Sound Joy ilk bakışta tasarımıyla etkileyen bir kablosuz hoparlör. Piyasada satılan rakiplerinde olduğu gibi Huawei Sound Joy da silindir bir tasarıma sahip. Ultimate Ears hoparlörlerde gördüğümüz gibi Huawei’nin kablosuz hoparlörü de kumaşla kaplı. Özel olarak üretilen dokuma kumaş konforlu bir tutuşa katkı sağlıyor. Hoparlörü elimize aldığımızda Sound Joy’un dayanıklı bir tasarıma sahip olduğunu hissettik. IP67 sertifikasına da sahip olan hoparlör her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı. 1 metre su altında da çalışabilen hoparlör bu sayede deniz ve havuz kenarında rahatlıkla kullanılabiliyor.

Ultimate Ears Boom 3’te olduğu gibi Sound Joy’un ön tarafında + ve _ tuşları yer alıyor. Bu sayede hoparlörde sesi açmak ve kısmak mümkün oluyor. Pek tabii ses artırma ve kısma işlemi mobil cihazlardan da sağlanıyor. Cihazın arka tarafında güç, mikrofon, şarkı oynatma/durdurma, Bluetooth ve eşleştirme tuşları yer alıyor. Bu tuşların hemen altında da USB-C bağlantısı bulunuyor. Hoparlörün kutu içeriğinden USB-C kablosu çıksa da bir adaptör çıkmıyor. Bunun için akıllı teleonunuzda kullandığınız adaptörü kullanmanız gerekiyor.

Hoparlörde ayrıca kısa bir ip de mevcut. Bu sayede hoparlör bir yere asmak veya taşımak mümkün. Hoparlörün üst ve alt tarafında Devialet logosu göze çarpıyor. Ayrıca bu alanlarda göz kamaştıran aydınlatma sistemi tercih edilmiş. Bu aydınlatma hoparlörün ses performansının yanında göze de hitap ettiğinin göstergesi. Sound Joy’un 5 gövdesini saran çok renkli çember etkileyici bir görünüm sunuyor. Çemberin doluluk miktarına bakarak ses düzeyi ve pil seviyesi de kontrol edilebiliyor. Hoparlörde mikrofon desteği de olduğu için telefonlara gelen aramaları hoparlör üzerinden cevaplandırılabiliyor. Mikrofon sayesinde Alexa, Google Asistan ve Siri gibi sesli asistanlar da kullanılabiliyor.

Huawei Sound Joy