reklamı kapat

POPÜLER

Devialet imzasıyla güçlü ve kaliteli ses performansı; Huawei Sound Joy incelemesi

HUAWEI SOUND JOY PERFORMANS

Yazının başında da belirttiğimiz gibi hoparlörde Fransız şirket Devialet‘nin imzası bulunuyor. Hoparlörün bünyesinde dört adet hoparlör kullanılıyor. Devialet’nin SAM olarak adlandırılan teknolojisine sahip olan hoparlörde 2 yönlü hoparlör sistemi kullanılıyor. Hoparlör 360 derece ses desteğine sahip değil. Ultimate Ears Boom 3 modeliyle kıyasladığımız hoparlör bu hoparlörden çok daha iyi ses performans sunuyor.

Hoparlörün hem tiz hem de bas performansı Boom 3‘ten daha iyi. JBL Charge 5 ile karşılaştırma yaptığımızda Charge 5’in ses performansı daha iyi olsa da Charge 5‘in gövdesi Sound Joy’dan daha büyük. Daha büyük gövdeli hoparlörler daha fazla alana sahip olduğu için özellikle bass’larda daha iyi performans gösterirler. Sound Joy daha kompakt gövdede hem yüksek hem de kaliteli bir ses performansı sunması gerçekten de hoparlörün başarılı olduğunu gösteriyor. Sunduğu ses performansıyla kompakt gövdeli hoparlörler arasında sıyrılan Sound Joy ses performansına önem veren kullanıcıların göz atması gereken bir model olmuş. Hoparlörün sunduğu bas performansını da başarılı bulduk.

Hoparlörün sunduğu ses performansı kadar uzun pil ömrü de dikkat çekiyor. Pil kapasitesi 8.800 mAh olan hoparlör pili yüzde 100 şarj edildiğinde 26 saate varan bir kullanım imkanı sunuyor. Hoparlörde gün boyu bir kaç saat müzik dinlediğimizde Sound Joy’un pili 5’inci günün sonunda bitti. Bu da Huawei’nin 26 saatlik pil ömrünü doğruluyor. Hoparlör 40 watt şarj adaptörüyle kullanıldığında 10 dakikalık dolumla 1 saatlik kullanım imkanı da sağlıyor.

Hoparlörde bununla birlikte otomatik eşleştirme özelliği de yer alıyor. Otomatik eşleştirme özelliği hoparlörü sallayınca aktif hale geliyor. İki hoparlörle birlikte stereo deneyim elde ediliyor. Son sözlere geldiğimizde Huawei yeni kompakt kablosuz hoparlörüyle başarılı bir işe imza atmış. Şu anda piyasada satın alabileceğiniz en kaliteli kablosuz hoparlörlerden biri olan Sound Joy, ses performansının dışında tasarımıyla çoğu kullanıcının tercih edeceği bir hoparlör. Sonuca gelecek olursak Huawei Sound Joy suya dayanıklı şık gövdesi ve güçlü ses performansıyla şu anda satın alabileceğiniz en başarılı kompakt hoparlörlerden biri.