reklamı kapat

POPÜLER

Dinamikleriyle heyecan yaratan Hyundai Santa Cruz’un üretim sürecine konuk olun [Video]

Amerika’daki üretim süreci kısa süre önce resmi olarak başlayan Hyundai Santa Cruz, markası için pek çok yönden yepyeni bir meydan okuma olacak.

Hyundai’nin Amerika pazarındaki rekabete büyük bir potansiyelle dahil ettiği pickup modeli Santa Cruz, özellikle tasarım dinamikleriyle şimdiden ilgi odağı konumunda. Segmentinde Honda Ridgeline başta olmak üzere oturmuş isimlerin karşısına çıkacak olan Santa Cruz’a kısa süre önce Ford’un Maverick ile bir rakip daha göndermesi, son yıllardaki en zengin pizza dilimini ortaya çıkartan bir tarifi akıllara getiriyor. Güney Koreli üreticinin Birleşik Devletler sınırları içerisinde yer alan Alabama tesislerinde üretime aldığı Santa Cruz için banda çıkış macerası resmi olarak başladı. Sonata, Elantra, Santa Fe ve Tucson gibi modellerle aynı fabrikadan çıkacak olan Hyundai Santa Cruz, tesisin açık gövde tipinde ürettiği ilk model olarak da tarihe geçecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Santa Cruz cephesinden öne çıkanlar

Özellikleri ve geniş kullamın amaçlarına hizmet edebilmesiyle SUV’den daha yetenekli bir seçenek olarak gösterilen Santa Cruz’un motor bölümünde iki farklı seçenek kullanıcıları bekliyor olacak. 2,5 litre hacimli bu motor atmosferik veya turbolu olarak satın alınabiliyor. Atmosferikte yaklaşık 190 beygir güç ve 244 Nm tork üreten makinenin turbo formülünde ise rakamlar güç bazında 275 birim, tork bazında ise 420 Nm’ye kadar esneyebildiğini görüyoruz. Şanzımanlar da bu noktada motorlara göre ayrılıyor ki çift kavrama otomatik tercih etmek isteyenlerin turbo motora yönlenmesi gerekiyor. Hyundai’nin HTRAC dört tekerlekten çekiş sistemiyse her iki versiyonda da standart olarak kullanıcılara sunulacak. Versiyonlar sırasıyla 1.360 ve 2.260 kilogramlık yük çekebilme yeteneğine sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford’un Maverick hamlesiyle uygun fiyatlı pickup felsefesini kızıştırdığı pazarda, Santa Cruz’un başarısı için nokta atışı niteliğinde fiyat politikası da hayati önem arz ediyor. Kısa süre içerisinde satışlarına da başlanacak olan modele kullanıcı tarafındaki ilgi de şimdiden merak konusu. Santa Cruz ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.