reklamı kapat

POPÜLER

Dishonored 2 incelemesi

dis1

YİNE BİR GÜN İNTİKAM ALIYORUM

Oyunu oynaması her ne kadar inanılmaz keyifli olsa da, hikaye örgüsü olarak yeni bir intikam kurgusu dışına çıkılmasını tercih ederdik açıkçası. Mesela tüm yaşananlar öykünün bir parçası olan “Crown Killer” üzerine kurgulanabilirdi.

Emily ve Corvo’nun düşmanı olan herkesi öldüren ve bu sayede halkın gözünde sorumlu olarak bu iki ismin ön plana çıkmasını sağlayan bir seri katil olan Crown Killer ilginç bir yaklaşım. Delilah’ı hiç işin içine dahil etmeksizin, halkın gözünde kendini aklamaya çalışan bir imparatoriçenin yaşadıkları standart bir intikam öyküsünden çok daha vurucu olurdu. Neyse, hiç olmazsa hikaye içine eklenmiş güzel bir detay olarak bizlerle. Zaten bunun gibi irili ufaklı pek çok yan hikaye, oyun sürecini keyifli kılan asıl unsur oluyor. Buradaki yan görevlerin “genel anlamda” ilk hikayeye göre çok daha çekici ve merak uyandırıcı olduğunu söyleyebiliriz.

2016’YA OLABİLECEK EN GÜZEL ELVEDA
Oyunu PC’de oynamayı planlayanlar bazı teknik problemlerle karşılaşabilir. Her ne kadar oyun PC’de çok daha iyi görünüyor olsa da, bazı optimizasyon sıkıntılarından kaynaklı olarak yer yer keyfiniz kaçabilir. Lakin hangi platformda oynamaya karar verirseniz verin, kesin olan şu ki çok eğleneceksiniz. Rakipleri sağ olsun, ilk oyunun aksine bu kez yılın oyunu listelerinde adının geçmesi biraz zor görünüyor olsa da Dishonored 2 seneye harika bir nokta koyuyor. Bize de onu tekrar ve tekrar bitirmek düşüyor.