reklamı kapat

POPÜLER

Aladdin

Disney’den bambaşka bir dünyanın kapılarını açan Aladdin fragmanı [Video]

Disney klasikleşen hikayelerini yeniden beyaz perdeye aktarmaya Aladdin ile devam ediyor. Paylaşılan yeni fragman ise büyülü bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Aslına bakarsanız Aladdin, Disney’in son zamanlarda en çok konuşulan projeleri arasında yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosu Will Smith, Mena Massoud ve Naomi Scott gibi isimlerden oluşuyor. Hikayenin özüne uygun seçilen oyuncular takdir topluyor. Fakat Aladdin’i bu kadar gündeme getiren oyuncular veya hikayesi değil. Will Smith’in hayat verdiği Cin oldu.

Bildiğiniz gibi Aladdin’in hikayesinin en önemli unsuru lambayı okşadığınızda ortaya çıkan Cin ve onunla birlikte gelen üç dilek hakkı. Bu Cin hikayenin orijinal versiyonunda mavi bir renge sahip. Disney stüdyoları bu önemli karakteri Will Smith‘e emanet edince, karakter mavi olacak mı, olmayacak mı tartışması patlak vermişti. Daha sonra paylaşılan fragmanda Cin’in gerçekten mavi olduğu ortaya çıktı fakat görsel efektlerin kötülüğü izleyicilerin gözüne battı. Görünen o ki Disney stüdyoları da bu problemin farkında. Fragmanın belli bir kısmında Cin’i rengini değiştirip insan dünyasına karışırken görüyoruz. Böylece en fazla eleştirilen problemlerden biri ortadan kaldırılmış oluyor. Yani hem karakterin orijinali korunuyor hem de probleme mantıklı bir çözüm bulunuyor. Elbette Will Smith ile birlikte klasik karakterin daha mizah dolu bir şekilde ele alınmasına şahit oluyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yönetmenliğini Guy Ritchie’nin üstlendiği Aladdin filmi 24 Mayıs‘ta vizyona girecek. Paylaşılan uzun tanıtımı hemen haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.